Son Dakika

Lyon’dan Altay’a Cenk Özkacar teşekkürü

Altay‘ın 19 yaşındaki stoperi Cenk Özkacar, Olympique Lyon’a transfer olarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Altay’ın, ‘siyah inci’ lakaplı efsane futbolcusu Vahap Özaltay’ın ardından tam 88 yıl sonra siyah-beyazlı takımdan direkt Avrupa’ya giden ikinci futbolcu olan Cenk, ilk günden Fransız ekibinin büyük beğenisini topladı.

1

CENK’E ÖVGÜ ALTAY’A TEŞEKKÜR

Lyon Sportif Direktörü Bruno Cheyrou, Cenk Özkacar’ı, “Avrupa’da çok sayıda kaliteli Türk savunma oyuncusu var. Türk savunma oyuncularında doğal bir kuvvet var. Bunu kaliteyle birleştirdiklerinde dünyanın en iyi savunmacıları arasına girebiliyorlar. Scout ekibimiz, uzak lokasyondaki genç bir futbolcuyu gözden kaçırmayarak iyi bir iş çıkardı. Sol ayaklı stoper zor bulunuyor. Cenk savunmada etkili, top uzaklaştırmada başarılı ve iyi bir sol ayak” sözleriyle överken, Fransız kulübü Cenk Özkacar transferi sürecindeki yardımı nedeniyle Altay Futbol Şube Sorumlusu Hilmi Bozok’a da teşekkür yazısı yolladı.

2

MEKTUPTA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

“Sevgili Hilmi Bozok; Olympique Lyon, kulübünüz Altay ile size futbolcu Cenk Özkacar transferindeki büyük iş birliğiniz için özellikle teşekkür eder. Anlaşma sürecinde görüşmelerimizin niteliği ve sağlanan iyi şehrişkilerimizi takdir ediyoruz. Cenk Özkacar’ın, Lyon ile bu yeni öyküde başarıya ulaşmasını umuyoruz. 2020/2021 sezonu için size en iyi dileklerimizi sunup, tekerrür teşekkür ederiz. Saygılarımızla.”

3

“GEÇMİŞTEKİ YETİŞTİRİCİ KULÜP KİMLİĞİMİZİ HIZLA YENİDEN KAZANIYORUZ”

Cenk’in Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmesinden büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Altay Futbol Şube Sorumlusu Hilmi Bozok, yeni sezonda da altyapı atılımlarının aynı hızla devam edeceğini kaydoldu. Afyon kampında devam eden hazırlıkları yakından takip eden Bozok, ‘‘Transfer çalışmalarında sona geldik. Görüşmelerimiz İzmir’de oldukça yoğun geçmesine rağmen her fırsatta Afyon kampını ziyaret ediyorum. Camiamızın özlemle beklediği Süper Lig niyetini gerçekleştirecek bir kadro kurmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Tüm bu süreçte Cenk’in Lyon’a transferi bize büyük moral verdi. Lyon Sportif Dolaysızörü Bruno Cheyrou’nun, Cenk ve kulübümüz için sarf ettiği sözler altyapımızın ne kadar doğru işlediğinin kanıtıdır. Benzeri bugüne kadar yalnızca Fenerbahçe’ye gönderilen teşekkür dokümanının kulübüm adına şahsıma iletilmesi büyük bir onur. Geçmişteki yetiştirici kulüp kimliğimizi hızla yine kazanıyoruz. Spor kamuoyu, Türk futboluna nice büyük marifet amblemğan eden Büyük Altay’ı geçmişte olduğu gibi yakın gelecekte de bir futbolcu fabrikası olarak kabul edecek. Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu ve yönetim heyetimiz, Süper Lig’e yükselmek için verdiğimiz mücadelede istediğimiz şampiyonluğun daha büyük başarıların esası olması için altyapımızı her zaman ön tasarıda yakalamamız lüzumluği ile hareket ediyor’’ şeklinde mevzuştu.

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı