Son Dakika

Luiz Gustavo: Sezona iyi başladık ama yolumuz çok uzun

Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Luiz Gustavo, basın toplantısında sözlerine Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak başladı. 33 yaşındaki oyuncu, “Türk milletını kutluyorum. Bugün gerçekten önemli bir gün. Bunu kutlayarak başlamak istedim” diye mevzuştu.

”TAKIMA YARDIM ETMEK İÇİN ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMALI”

Guztavo, takımdaki ortaklaşa anlayışın önemli olduğunu vurgulayarak, “Sezona iyi başladık ama yolumuz çok uzun. Sosa ya da bir başadaleı fark etmez. Ben kimle oynarsam oynayayım en iyi şekilde adapte olmaya çalışıyorum iyi oynamak için. Bir kıdayama yapmak her zaman güçtür. Bizim geçmişte yaşadığımız tecrübelerden iyi bir ders çıkarmamız gerekiyor. Yeni bir sezon ve herkes takıma yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yapmalı” dedi.

”TARAFTARLARIN DÜŞÜNCELERİNDEN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM”

Gittiği kulüplerin felsefesini kavramaya çalıştığını kaydolan Gustavo, taraftarların kendisine duyduğu sevgiyle alakalı olarak, ”Oynadığım kulübe maksimum saygıyı göstermeye çalışırım ve işime odaklanmaya çalışırım. Taraftarların benim hakkımdaki düşüncesinden dolayı çok mutluyum ama yapacak daha çok şey var” şeklinde mevzuştu.

”JARELL EDDİE İLE ÇOK İYİ BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİK”

Gustavo, Fenerbahçe Byankı forması giyen ABD’li Jarell Eddie ile olan eşliğinin sorulması üzerine, “Kendisiyle bu hafta buluştum ve ilk kez gördüm. Gerçekten basketbolu da çok hoşlanıyorum. Mümkün olduğunca ilk fırsatta basket maçına gitmek istiyorum. Çok iyi bir görüşme geçti. Çok iyi bir insan, umarım bir defa daha buluşma şansı elde ederim” dedi.

”FUTBOL OYNAMAYI ÇOK SKONUTİYORUM”

Genç oyunculara önerilerde de bulunan tecrübeli futbolcu, “Benim için en önemlisi şu ki futbol oynamayı çok hoşlanıyorum. Rakip fark etmeksizin her zaman kazanmak elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Bence onlar da bu anlayışta olmalı” ifadelerini kullandı.

“ALEX’İN ÇOK ÖNEMLİ BİR GEÇMİŞİ VAR”

Brezilyalı futbolcu, vatandaşı Alex de Souza’nın Fenerbahçe’de çok önemli bir geçmişi olduğunu belirterek, “Çok fazla şampiyonluk kazanmış ve iyi performanslar göstermiş. Ben daha burada yeniyim. Oynadığım kulübe saygı dinlemeye çalışıyorum. Kaptan olsam da olmasam da her zaman takıma yardım etmek isterim. Bu kadar büyük bir takımın kaptanı olmaktan dolayı mutluluk dinliyorum” diye mevzuştu.

”OYUNCULARIN BİRBİRİNE SAYGI DUYMASI VE TAKIM İÇİN ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMASI LAZIM”

Sarı-lacivertli takımda seçeneklerin çok olduğuna değinen Gustavo, “Hepsi farklı karakteristik özelliklere sahip. Öğretmenimız takım için en iyisini seçmek zorunda. Ozan, Sosa veya Tolga olsun kimle oynarsam oynayayım beraber oynayan oyuncuların birbirine saygı duyması ve takım için elinden gelenin en iyisini yapması lazım” şeklinde mevzuştu.

“ANTRENMANLAR YOĞUN GEÇİYOR”

Teknik dolaysızör Erol Bulut’un bu sezon başında takıma katıldığını ve kendilerine reyin stilını anlattığını aktaran Gustavo, ”Biz de en iyi şekilde sahaya koyabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. İdmanlar yoğun geçiyor ve ben bunları hoşlanıyorum. Öğretmeninın istediklerini gün geçtikte daha iyi anlıyoruz. Biz her maçımızı kazanmak istiyoruz. Rakiplere saygı dinleyerek elimizden gelenin en iyisini yaparak kazanmak istiyoruz” dedi.

”YAPMAMIZ GEREKEN ÇOK FAZLA İŞİMİZ VAR”

Gustavo, Fenerbahçe’ye bir maksat için geldiğini dile getirerek şunları söyledi:

“Burası benim için bir alan okuma. Hala yapmamız gereken çok fazla işimiz var. Gelişerek devam edersek, gayelerimize ulaşabileceğimizi düşünüyorum. Bu takımın birinci kaptanı Gökhan Gönül ve ben bana ihtiyaç olduğu zamanlarda pazubent kolumda olsa da olmasa da takıma yardım etmek istiyorum.”

”SAKİN BİR İNSANIM”

Saha dışında nasıl bir kişiliği olduğu şeklinde yöneltilen suale ise Gustavo, “Saha dışında da eşim diye düşünüyorum. Ben serinkanlı bir insanım. Sürekli güler yüzlü olmak iyi olduğum bir mevzu değşehir ama genel olarak mutlu bir insanım” yanıtını verdi.

”BU SEZONKİ TAKIMDAN NELER BEKLENDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Fenerbahçe’nin uzun yıllardır şampiyon olamadığını hatırlatan Gustavo, ”Bu sezonki takımdan neler beklendiğini çok iyi öğreniyoruz. Bu duyguları, mutluluğu taraftara bırakmamız gerekiyor. Biz konsantre bir şekilde çalışmaya devam etmeliyiz. Tanrı isterse sezon sonu şampiyon olduğumuzda büyük bir kutlama yaparız. Ama o ana kadar rakiplere saygı dinlememız gerekiyor” diye mevzuştu.

KAYNAK: DHA
FOTOĞRAF: DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı