Son Dakika

Loris Karius: Eşsiz bir deneyime sahibim

Almanya Bundesliga takımlarından Union Berlin‘in yeni kaleci Larius Karius, Liverpool ve Beşiktaş serüvenlerının ardından Almanya’ya kendisini kanıtlamak için geldiğini ifade etti ve ihtiyacı olan şeyi de açıkladı; “Beni rahat bırakın”…

BU VAZİYET UTANÇ VERİCİ

Son iki yılını Beşiktaş’ta geçiren Karius, İstanbul günlerini oldukça iyi hatırlasa da Beşiktaş günleri için pek de aynı şeyleri düşünmüyor. Beşiktaş’tan sonra Liverpool’a geri dönen ve Union Berlin’e kiralanan Karius, “Gösterdiğim müthiş performanslar bir anda unutuldu, kalecilikte kredi sınan bir vaziyet yok; bu utanç verici. Amacım Berlin’de yine kendimi kanıtlamak ve Bundesliga’da hala bir iyi kaleci olduğumu herkese göstermek” dedi.

O KUSUR ÜZERİME YAPIŞTI

Liverpool’da yaptığı yanılgının kendisinin üzerine yapıştığının altını çizen Karius, “Bu çok geride kaldı, o günden bu yana en az 60 maça çıktım. İyi oynamak ve yeni bir yaşam alanı yaratmak için Berlin’deyim. Arkasıık kimse Liverpool’daki o dönemi mevzuşmuyor ve mevzuşan yalnızca gazeteciler, çok sıkıcı” şeklinde mevzuştu.

EŞSİZ BİR TECRÜBEYE SAHİBİM

Eşsiz bir tecrübeye sahip olduğunu dile getiren Karius, “Benim yaşımda çok az kişinin sahip olduğu eşsiz bir tecrübeye sahibim, her şeyi kabul ettim. Pozitif ve negatif daha güçlü hale geldim. Bence bazı şeyşer, özellikle Almanya’da çok negatif olarak değerlendirildi ve hala bu şekilde devam ediyor” dedi.

KLOPP HEP ADİL VE DÜRÜSTTÜR

Klopp’un kendisine karşı olan yaklaşımına da değinen Karius, “Klopp bana karşı her zaman adaletli ve dürüst oldu. Klopp ile mevzuştuğum zaman herkese gerçekten iyi bir kaleci olduğumu göstermem için Berlin’e gitmem gerektiğini söyledi ve onun nasihatlerine uydum” ifadelerini kullandı.

LIVERPOOL DÖNEMİ ARTIK BİTTİ

Liverpool döneminin arkasıık kendisi için kapandığını vurgulayan Karius, “Şu anda Liverpool’da geleceğimi görmüyorum ve o dönemin benim için bittiğini öğreniyorum. Liverpool’da yedek bir kaleci olmak ve o şekilde anılmak istemediğim için ayrıldım. Bundesliga her zaman bir Alman olarak bana hitap etti ve bana sunulan proje, gösterilen alaka beni cezbetti” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı