Son Dakika

Lionel Messi’yi 250 milyon euroya alıyorlardı

Barcelona’nın dünyaca ünlü efsanevi yıldızı Lionel Messi’nin 2014 yılında Katalan kulübünden Chelsea‘ya gitmek için büyük oranda anlaşma sağladığı ancak bu transfer gerçekleşmediği öne sürüldü.

250 MİLYON EURO BONSERVİS, 50 MİLYON EURO NET MAAŞ!

İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio, kitabında Lionel Messi’nin Chelsea ile anlaşma sürecini ve sonrasında transferin iptal olmasının ayrıntılarını yazdı. Di Marzio, dönemin Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun Lionel Messi’yi 50 milyon euro net maaş karşılığında ikna ettiğini belirtti. Kitapta, Chelsea’nin Arjantinli yıldızı, o dönem 250 milyon euro olan özgür kalma değerini ödeyerek kadrosuna katmaya çok yaklaştığı vurgulandı.

BABASI VE DECO İŞİ BOZDU!

Lionel Messi’nin 2013 yılında İspanyol hükümeti tarafından kendisine ve ailesine yönelik ödenti sualşturmaları sebebiyle Barcelona’dan ayrılmak istediği ve bu sebeple Chelsea’nin önerisini kabul ettiğinin altı çizildi. Jose Mourinho’nun yüz yüze görüşerek Messi’yi ikna ettiği belirtilirken, Messi’nin babası Jorge ve Barcelona’dan daha önceki takım arkadaşı Deco’nun görüşmelere dahil olmasının ardından transferin iptal olduğu kaydolundu.

2013’TE REAL MADRDİD’İ İSTEMEDİ

Öte yandan Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in Chelsea’den bir yıl önce başka bir deyişle 2013’te Lionel Messi için girişimde bulunduğu, ancak Arjantinli yıldızın, Katalan takımındaki konumu sebebiyle görüşmeyi dahi kabul etmediği öne sürüldü.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı