Son Dakika

Lionel Messi resmen Barcelona’dan parçalamayı arz etti

Ünlü Arjantinli oyuncu Lionel Messi, yıllardır forma giydiği İspanyol devi Barcelona’dan ayrılmayı arz etti.

33 yaşındaki oyuncu, kulübe bir faks göndererek, sözleşmesinde kıymetsiz ayrılmasını öngören bir maddeyi işletmek istediğini söyledi.

Barcelona, 16 Ağustos’taki Şampiyonlar Ligi yarı final maçında, Bayern Münih’e 8-2 yenilmişti.

Altı kere, Altın Top ödülünü kazanan Messi, ilk olarak 2004’te Barcelona formasını giymişti.

Barcelona ise, sözleşmedeki alakalı maddenin süresinin geçtiğine, Messi’nin kulüple sözleşmesinin 2021’e dek olduğuna ve sözleşmeye göre futbolcuyu satın almak isteyen kulübün 700 milyon euro ödemesi gerektiğine inanıyor.

Külubün yönetim kulübünün yakında toplanacağı belirtiliyor ve bazıları Messi’yi uysallaştirebilecek tek şeyin, Kulüp Başkanı Josep Maria Martomeu’nun istifası ve erken seçime gidilmesi olabileceğini düşünüyor. Ancak Arjantinli oyuncu, her ne olursa olsun Barcelona’dan ayrılmaya kararlı görünüyor.

Şimdiyse, kulüple oyuncu arasında bir hukuk mücadelesi yaşanması bekleinyor. Messi’nin sözleşmeındaki kıymetsiz özgür kalabilme maddesi, kulubü 10 Haziran’dan önce bilgilendirmesiyle işletilebiliyor.

Bu tarihse geçti ve Barcelona sürenin dolduğuna inanıyor. Ancak Messi ve takımı, koronavirüs salgını sebebiyle sezonun Ağustos’a kadar uzaması sebebiyle, bu sürenin uzatılması gerektiğini korunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı