Son DakikaTrabzonspor

Leipzig, Alexander Sörloth’u kadrosuna katıyor iddiası

İngiliz takımı Tottenham’ın da listesinde olan Alexander Sörloth’un, Alman kulübü Leipzig’e transferi kesin olarak gerçekleşti. Norveçli golcünün Alman kulübüyle vardığı anlaşmanın ardından Trabzonspor ve Crystal Palace da transfere onay vermek gidişatında kaldı.

445

Taraflar arasında yapılan çetin pazarlıklar neticesinde hem oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace hem de Trabzonspor işin dönüşü olmayan bir yola girdiğini görüp, mali şarkasılarda maksimumu zorladılar. Alman kulübü de tarafların 30 milyon Euro’luk arzını büyük oranda karşıladı.

5 YILDA 17,5 MİLYON ALACAK

Bu paradan 24 milyon Euro net olarak ödemeyi kabul eden Leipzig, geri kalan 6 milyon Euro’nun da bonuslar şeklinde ödenmesine razı oldu. Ancak Leipzig’deri alınacak toplam 30 milyon Euro’nun iki kulüp arasında hisseyleşılmasında da çetin pazarlıklar yaşandı.

Crystal Palace paranın yarısının kendisine verilmemesi halinde transferi onaylamamakta ısrar etti. Sonuçta istediğini aldı ve Trabzonspor’la kazancı bölüşmek kaydıyla satışa onay verildi. Leipzig kulübüne 5 yıllık imza atacak olan Sörloth’un da her sezon için 3.5 milyon Euro net ücret alacağı öğrenildi.

AKŞAM

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı