Son Dakika

Kenan Koçak: Türkiye’den öneriler geliyor

Geçtiğimiz sezon Teknik Dolaysızör Kenan Koçak ile iyi bir çıkış yakalayan Hannover 96, bu sezon da başarılarını sürdürüyor. Alman takımı, Bundesliga 2’de geride kalan 5 haftada 3 zafer, 2 mağlubiyetle topladığı 9 puan neticeyi 3. sırada bulunuyor. Hannover 96 Teknik Dolaysızörü Kenan Koçak, İhlas Haber Ajansı İHA muhabirine lig ve bu sezonki gayeler hakkında açıklamalarda bulundu.

“LİGE GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

Geçtiğimiz sezon 16. sıradan 6. sıraya getirdikleri kadroda bu sezon revizyona gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Koçak, “Çünkü çoğu futbolcumuzu Bundesliga’dan ve yurt dışından takımlar kadrosuna kattı. Onun için kadro revizyonuna gittik. Yaklaşık 15-16 futbolcu gitti. Onun yerine 12-13 transfer yaptık. Transferlerimiz ilk günden aramıza katılmadı. Bunun için uyarlama dönemi uzun sürdü. Hala uyarlama içindeyiz. Lige güzel bir başlangıç yaptık. Umarım bu seriyi devam ettiririz” diye mevzuştu.

“GEÇEN SENENİN BUNDESLİGA TAKIMINA KALEMİZE BİR ŞUT BİLE ATTIRMADIK”

Son hafta ulusal futbolcu Kenan Karaman’ın formasını giydiği Fortuna Düsseldorf’u 3-0 mağlup ettikleri maçı değerlendiren Kenan Koçak, “Haklı aldığımız zafer. Geçen yılın Bundesliga takımına kalemize bir tane şut dahi attırmadık. Çocuklar iyi çalıştı. Maç tasarıımız bütün istediğimiz gibi oldu. Kenan Karaman çok değerli bir oyuncu. Bundesliga 2’de en iyi oyunculardan biri. Güçlü kadrodan oluşan bir takıma karşı böyle bir performans sergilememiz beni mutlu etti” şeklinde mevzuştu.
Transfer döneminde Türkiye’den transfer yaptıklarının hatırlatılması üzerine 39 yaşındaki teknik adam, “Bütün çalışmamız dünya çapında geçerli. Her yerde her türlü olanakımız var. Yazın elimiz kolumuz bağlıydı. Pandemi süreci olsa gerek, büyük bir revizyona gitme olsa gerek. O yüzden öğrendiğimiz oyunculara, öğrendiğimiz lige yöneldik” dedi.

“BENİM İÇİN GÜNCEL GAYELER ÖNEMLİ”

Uzun vadeli maksatlarla çalışan biri olmadığını söyleyen Kenan Koçak, “Uzun vadede niyet koyup, ’Tamam biz bunu yapmak istiyoruz’ deyip kenara yazılan bir düşüncenin ters olduğu düşüncesindeyim. Benim için niyetlere ulaşmak için güncel niyetlere ulaşılması lazım. Güncel niyetlere çaba gösterilmesi lazım. O zaman performansı en yüksek seviyeye ulaşmaya çalışırsa başarı da kendiliğinden kazanç. Eğer ’Seneye şunu yapmak istiyorum’ deyip bugün çalışmayı unutursak, bunu fazla doğru bulmuyorum. Biz onun için şimdiki zamanı çalışmaya konsantre oluyoruz. Niyetimiz de o” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DEN TEKLİFLER ZAMAN ZAMAN GELİYOR, BU DA BENİ GURULANDIRIYOR”

Adının sık sık Türkiye’den takımlarla anılmasıyla alakalı sorulan suale ise Kenan Koçak, “Kulüplere karşı ve o kulüpte çalışan öğretmenlere saygımdan dolayı, ‘şu takım beni aradı’ söylemlerini doğru bulmuyorum. Kulüpler zaman zaman arıyorlar. öneriler de geliyor. Ben ve Almanya’da menajerim değerlendiriyoruz, mevzuşuyoruz, bakıyoruz. Şu an onu söylemeyi etik bulmuyorum. Öneriler zaman zaman geliyor. Bu da beni gururlandırıyor. Şu an somut bir şey söylemek yanlış olur. Ben bir profesyonelim. Her şeye de açığım” diye yanıt verdi.

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı