Son Dakika

Kemal Ademi: Dostlarım bana ‘İbrahimovic’ diye seslenirdi

Fenerbahçe’ye İsviçre’nin Basel takımından transfer olan 24 yaşındaki forvet oyuncusu Kemal Ademi, Samandıra Can Bartu Tesisleri‘nde basın üyelerıyla toplandı. Fenerbahçe’de bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Ademi, “Gerçekten burada olduğum için kendimi çok iyi seziyorum. Buraya geleli 1 hafta oldu. Fenerbahçe inanılmaz bir kulüp. Oyuncuları ve teknik kurulu inanılmaz. Burada olduğum için çok mutluyum” dedi.

10

“İBRAHİMOVİC İDOL OLARAK ALINABİLECEK BİR OYUNCU”

Birçok ülkenin pasaportuna sahip olduğunu ve ulusal takımda oynayıp oynayamayacağını öğrenmediğini aktaran Kemal Ademi, “Transfer sürecimde Vedat Muriqi ile mevzuşmadım. Muriqi’nin Fenerbahçe’deki maçlarını izlemiştim, birçok gol attı. Kendisi büyük bir forvet. İbrahimovic idol olarak alınabilecek bir oyuncu. Daha Önceki takım arkadaşlarım bana öyle seslenirdi ama ben onlara benim adım Kemal Ademi tasam” ifadelerini kullandı.

20

“BOYUMA GÖRE HIZLI BİR OYUNCUYUM”

Uzun boyuna rağmen hızlı bir oyuncu olduğunu ifade eden 24 yaşındaki futbolcu, “Vedat Muriqi stilı bir santrfor değilim. Boyuma göre hızlı bir oyuncuyum. Tempolu futbolu hoşlanıyorum. Yaklaşık 1 haftadır buradayım ve burada çok fazla nitelikli orta yapıldığını gördüm. Ortalar bazen kafanıza bazen ayağınıza gelebilir. İsviçre’de bu kadar nitelikli orta yapılmıyordu. Orada futbol azıcık daha farklı” diye mevzuştu.

Kariyerinde 3-4 yıl önce bir sakatlık yaşadığını ama bunu tamamen geride bıraktığını vurgulayan Ademi, Fenerbahçe’de çok mutlu olduğunu ve kariyer planlamasına dair mevzuşmak istemediğini de söyledi.
40

“BÜYÜK BİR TAKIMDA HER ZAMAN FORMA REKABETİ VARDIR”

Takımda çok fazla yeni oyuncu bulunduğunu dile getiren 1.98 metre boyundaki futbolcu, “Büyük bir takımda her zaman forma rekabeti vardır. Erol öğretmeninın Almanca mevzuşabilmesi benim için çok önemli. Anlamadığım bir şeyi kendisine sorabiliyorum. Takım içinde çok fazla Almanca mevzuşan futbolcu var, bu benim için çok iyi bir vaziyet” şeklinde mevzuştu.

Fenerbahçe’deki kariyerli futbolcularla oynayacak olmaktan duyduğu mutluluğu da anlatan Ademi, basketbolu da takip ettiğini ve takım arkadaşlarıyla Fenerbahçe Byankı maçı izlemek istediğini de sözlerine ilave etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı