Son Dakika

Josef de Souza Beşiktaş’ta temennileri karşılamak istiyor

Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Josef de Souza, Beşiktaş formasını giydiği ve tekerrür Türkiye’ye döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Brezilyalı futbolcu, geçen sezon formasını giydiği Suudi Arabistan’ın El Ahli Kulübünün lisansını vermemesi mevzusundaki suali, “Bir kulüple FIFA’lık olduğunda yaşanan basmakalıp bir süreç. Aslında transfer olduğunuz takıma kendisi lisansı göndermek istemiyor. Burada da FIFA devreye giriyor. El Ahli lisansı vermek istemedi, FIFA verdi. Sonuç olarak buradayım” diye yanıtladı.

“BEŞİKTAŞ’IN TEKLİFİ DAHA CİDDİYDİ”

Başka takımlardan öneri alıp almadığı sualine De Souza, “Bütün kulüplerden sözlü öneriler geldi. Beşiktaş’ın öneriyi daha ciddiydi ve bu öneriyi değerlendirdik” ifadelerini kullandı.

Daha önce Fenerbahçe’de forma giyen De Souza, Beşiktaş’taki temenni mevzusunda “Ülkemde de büyük kulüplerde oynadım. Bunun için kendimi şanslı ve özel seziyorum. Brezilya’da ve burada büyük kulüplerde oynadım. Büyük kulüplerde temenni aynı, şampiyon olmak istiyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında idman metotlarının farklı olduğuna dikkati çeken De Souza, “Orada oynarken fizik gücümü gözetmek için özel çalışmalar yapıyordum. Burada da bunu sürdürüyorum. İki haftalık çalışmadan sonra 90 dakika oynayabildim. Bu da iyi vaziyette olduğumu gösteriyor” diye mevzuştu.

Beşiktaş Kulübünün kendisiyle 1+1 yıllık sözleşme imzalamasına değinen De Souza, “Benim burada yapmam gereken en iyi performansı göstermek. Beşiktaş’ın koyduğu maddeydi. İyi olduğum sürece o maddenin çok geçerli olacağını düşünmüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“ÖNEMLİ OLAN LİGİ NASIL BİTİRDİĞİNİZ”

Teknik dolaysızör Sergen Yalçın ile iyi bir mesajşim kurduklarını anlatan De Souza, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tecrübeli bir holünör. Beşiktaş için neler yapabiliriz diye mevzuşuyoruz. Takımı bu gidişattan nasıl çıkarıp doruğa taşırız ve doruk yarışı içinde yakalayabiliriz mevzuşmaları yapıyoruz. Bütün mevzuşmalarımız bu yönde. Çok iyi takımımız var. Sezona iyi başlangıç yapmadık ama önemli olan nasıl başladığınız değşehir ligi nasıl tamamladığiniz. Sonuçta futbolda şampiyonluklar hatırlanıyor.”

“TARAFTAR BEŞİKTAŞ’IN EN BÜYÜK GÜCÜDÜR”

Fenerbahçe forması giydiği dönemde Beşiktaş’a karşı Vodafone Park’ta çok maça çıktığını hatırlatan De Souza, “Beşiktaş taraftarı mükemmel bir taraftar. Çok büyük fark oluşturuyorlar. Onların olmaması beni çok üzüyor. Onların takıma gösterdiği katkıyı çok iyi öğrenen oyuncuyum. Takımdaki yeni oyuncular içinde taraftarları en iyi öğrenen oyunculardan biriyim” diye mevzuştu.

Maçların yine seyircili oynanma durumuna değinen De Souza, “Taraftar Beşiktaş’ın büyük gücüdür. Stada dönme olasılığı olursa Beşiktaş’ı itecektir. Başka takımlara karşı oynarken Beşiktaş’ı izledim. Takımları 1-0, 2-0, 3-0 geride olsa da Beşiktaş’ı desteklemeye devam ettiklerini gördüm. İnanılmaz anlardı. Taraftarlar yine tribünde olursa Beşiktaş’ın gücü olacaktır” şeklinde mevzuştu.

KAYNAK: Anadolu Ajansı
FOTOĞRAF: Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı