Son Dakika

İsmail Kartal: “Sezon başından beri bir bahtsızlık yaşıyoruz”

Konyaspor Teknik Dolaysızörü İsmail Kartal, Süper Lig’in 13. haftasında 1-0 kaybettikleri maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

“SEZON BAŞINDAN BERİ ŞANSSIZLIK YAŞIYORUZ”

Maça yetersiz oyuncularla başladıklarını anlatan Konyaspor Teknik Dolaysızörü İsmail Kartal, “Bazen yetersiz oyuncularınız vardır ama takım içinde onun seçeneği ya da onun rekabet ettiği oyuncu vardır. Bazı bölgelerde ne rekabet ne de seçenek olan oyuncularımız vardı. Başka mevkilerden oralara oyuncu devşirerek bugün sahaya çıkabildik. Baktığınız zaman kadroda Erdon Dacı 12 günlük karantinadan sonra bir gün idmana çıktı. Onu da zorunlu olarak kadroya alabildik. En fazla 10-15 dakika hekimle mevzuşup oynayabilirdi. Sezon başından beri bir şanssızlık yaşıyoruz” dedi.

“ÇOK GÜÇ GÜNLER GEÇİRİYORUZ”

Maçtaki sakatlıklara değinen Kartal, “İki kere de bugün maçın başında Faruk Mıya’nın sakatlığı, sonra Alper’in sakatlanması ve bunların üst üste gelmesi. Büyük bir şanssızlık yaşıyoruz, çok güç günler geçiriyoruz. Kadroya baktığınız zaman hasta, sakat ve cezalı oyuncularımız var. Ama buna rağmen ilk devre rakibe pozisyon vermeden çok da iyi oynamamıza rağmen devreyi 0-0 tamamladık. İkinci yarı oyunu balansladık derken kendi yanılgımızdan korunmadan hücuma çıkarken kaptırdığımız bir topa gol yedik. Daha sonra tekerrür elimizdeki oyuncuları en iyi şekilde hücumsal anlamda değerlendirip maçı çevirmek için çaba gösterdik. Ama rakip takım da gerçekten iyi bir takım. İyi mücadele ettiler. Sonuçta maçı çeviremedik, kaybettik. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama önümüzdeki sağlıklı oyuncularla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı