Son Dakika

Islam Slimani: Fenerbahçe benim için kabustu

Geçtiğimiz sezonu Monaco’da kiralık olarak bitiren ve bu sezon Leicester City’de kalan Islam Slimani, France Football’dan Nabil Djellit’e özel bir röportaj verdi.

Röportajında Cezayir Ulusal Takımı, kişisel futbol kariyeri hakkında mevzuşan Slimani; Fenerbahçe‘de geçirdiği süre hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı.

Fenerbahçe’de çok büyük meseleler yaşadığının altını çizen Slimani, “Fenerbahçe’de kariyerimin en golcü sezonlarından birini geçiriyordum ancak Fenerbahçe beni gönderdi. Türkiye’de çok mesele yaşadım, bu yalnızca futbol sorunu da değşehirdi. Sezonun ikinci yarısında 2018-2019 yaşadıklarım spor dışı bir vaka haline geldi. Fenerbahçe’de takımın mesullerı, benim yanıma geldi ve “Sen bu takımda kiralık futbolcusu ve arkasıık en iyi olsan dahi oynamıyorsun” dediler. Yassine Benzia ile grup idmanı yapmama dahi izin vermediler, bu büyük bir saçmülkıktı” dedi.

5004

Fenerbahçe’de yaşadığı “kabusa” rağmen serinkanlı kaldığını ifade eden Slimani, “Olgun bir kişilik olduğum için serinkanlı kaldım ancak açıkcası Fenerbahçe serüvenim bir kabusa dönüştü. En kötü dönemimde Cezayir Ulusal Takımı’na gittim; çünkü teknik işveren Djemal Belmadi benim neler yapabileceğimi ve özelliklerimi çok iyi öğreniyordu. Fenerbahçe’de yaşadığım karmaşık gidişat, Djemal’in telefonuyla bana umut oldu” şeklinde mevzuştu.

Birlikte oynadığı en iyi futbolcunun Riyah Mahrez olduğunun altını çizen Slimani, “Kariyerimde birçok futbolcuyla birlikte oynadım ama Leicester’da ve Cezayir Millli Takımı’ndan arkadaşım Riyad Mahrez’i “beraber oynadığım en iyi oyuncu” olarak gösterebilirim. Mahrez, bir topla her şeyi yapabilir; yalnızca kendisine güvenmesini sağlamalısınız” ifadelerini kullandı.

SPORX

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı