Son Dakika

Igor Kokoskov’dan Fenerbahçe itirafı

FB TV’ye açıklamalarda bulunan Sırp başholünör Igor Kokoskov, sarı-lacivertli taraftarlara sahada her maçı kazanmak için mücadele eden bir takım oluşturma sözü verdi.

Kendisinden temennilerin farkında olduğunu aktaran Kokoskov, “Fenerbahçe dünyadaki en büyük basketbol markalarından biri. Bizim en büyük görevimiz de sahada elimizden gelen her şeyi yapmak. Her maçı kazanacağımıza söz veremiyoruz ama her şeyimizle oynayacağımıza söz veriyoruz ve bu bizim en büyük görevimiz” diye mevzuştu.

Fenerbahçe Beko‘ya transferinin öncesinde eski Fenerbahçeli basketbolcular Bogdan Bogdanovic ve Nemenja Bjelica ile görüştüğünü aktaran 48 yaşındaki basketbol adamı, “Hem bu takımla hem de İstanbul ve Türkiye’de yaşamakla hepsinin çok güzel sözleri oldu” ifadelerini kullandı.

Antrenör olarak takımdan çok memnun olduğunu dile getiren Kokoskov, “Hem devam eden eski oyuncularla hem de yeni gelenlerle birlikte çalışmaktan çok memnunum. Çok sağlıklı ve aynı zamanda başarıya aç, formayı giymeyi isteyen bir oyuncu grubumuz var. 12 oyuncu var ve hepsi birbirine çok güzel şekilde uyum sağlıyor. Hepsi oynamaya da açlar. Tüm rakiplerimize karşı saygılı olacağız. Hem bir sonraki maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde görüş belirtti.

Fenerbahçe Beko’nun eski başantrenörü Zeljko Obradovic‘le alakalı görüşlerini aktaran Sırp başholünör, şunları kaydoldu:

“Obradovic çok saygı duyduğum, hoşlandığim, izlediğim birisi. Hem mentörüm hem de çok yakın arkadaşım. İlk Fenerbahçe’ye geldiğinde asistan koç olma görevini mevzuştuk ama Phoenix Suns ile devam eden bir sözleşmeım olduğu için benim için doğru zaman değşehirdi. Ona, ‘Gidip bensiz Avrupa şampiyonu olacaksınız’ demiştim. Gidip yaptı da.”

KAYNAK: Anadolu Ajansı
FOTOĞRAF: İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı