Son Dakika

Hıncal Uluç: Şenol Güneş şipşak gitmeli!

Gazeteci Hıncal Uluç, A Spor ekranlarında gündemdeki mevzuları değerlendirdi ve A Ulusal Takım Teknik Dolaysızörü Şenol Güneş’in görevine son verilmesi gerektiğini belirtti. İşte Uluç’un sözleri…

HINCAL ULUÇ’UN SÖZLERİ ŞU ŞEKİLDE:

“Şenol Güneş şipşak gitmeli! Eğer 2021 Avrupa Şampiyonası finallerinden bir şey bekliyorsak ki beklemeliyiz! Avrupa futbolunda dikkatten kaçmayan bir gerileme var. İyi, muhteşem, şahane dediğimiz birkaç ulusal takım yok. Şu anda Türkiye kiminle oynarsa oynasın, rakip takım kesin gözde olmaz. İtalya’sı, Fransa’sı, Hollanda’sı, Rusya’sı… Onların hepsi, sıradanın azıcık üstünde. Bu fırsatı biz yakaladık şimdi. 2021’de çok iyi sonuçlar alabiliriz ama Şenol Güneş ile olmaz. Son maçın ortaya koyduğu gerçek bu.”

4663

“ŞENOL GÜNEŞ’TE KARARLILIK YOK”

“Şenol Güneş, kadro seçmeyi öğrenmiyor, maça çıkaracağı ilk 11’i yapmayı öğrenmiyor, maçta oynaması gereken taktiği öğrenmiyor. Şenol Güneş’te kararlılık yok. Türk Ulusal Takımı’nın iskeletini bana söyleyebilir misiniz? 5. maçımızda stoper Mahmut oynuyor. Bir korunman zayıflıyor, bir de neredeyse ön liberosuz çıkıyorsun. Mahmut, Başakşehir’in başarısındaki en önemli adamlardan, korunmanın önünde kilit.”

“2002 GALİBİYET FALAN DEĞİL”

“2002 galibiyet falan değşehir, 2002’nin galibiyeti şampiyon olmaktı! Biz Brezilya’yı 2 kere yenerdik, Şenol Güneş yürekli olsaydı 2’sini de kazanırdık. Şenol’un korkaklığı sebebiyle, Kosta Rika maçında Rüştü’nün akılalmaz kurtarışı ile yarı finale kadar geldik. Avrupa takımı da çıkmadı kurada ve kura şansı ile yarı finale kadar geldik. Tarihte bir daha böyle bir şans kazanç mı, öğrenmem. Üçüncülüğü beğenmedim diye beni lanetlediler, umurumda değşehir!”

5433

“ŞENOL GÜNEŞ YANLIŞ TAKIM SEÇİYOR”

“Şenol Güneş korkuyor. Yanlış takım seçiyor, yanlış oynatıyor, bunların hepsinin sebebi, fobisi. 2021’de Avrupa Şampiyonası finalleri var, söylediği söz; ‘Ben gelecek 10 yılın takımını yapıyorum’ Yok ya! Şimdi mi buldun 10 yılın takımını yapacak. 2016 mağlubiyetinden sonra bu ulus 2021’de iyi bir şey bekliyor. Ne 10 yılın takımı? Neden bu söz? Kulp takacak. Almanya dahil 5 takımdan hiçbirini yenememiş öğretmeninın yenemeyişlere bir kulp takması bu.”

553

“GENÇ HIRSLI ÖĞRETMEN LAZIM”

“Bu takımın başına şimdiden genç, hırslı bir öğretmen lazım, böyleleri bizde var. Denenmiş, hiçbir sonuç vermeyen öğretmenlerle olmaz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı