GalatasaraySon Dakika

Hasan Kartal: Galatasaray dersine iyi çalışsın

Rizespor Başkanı Hasan Kartal, UÇK tarafından transfer süreci sebebiyle 6 maç ceza verilen Galatasaraylı oyuncu Oğulcan Çağlayan ile alakalı mevzuştu.

Yasal haklarını aradıklarını kaydolan Hasan Kartal, “Oğulcan Çağlayan ile sözleşme yaptık ve 1 yıl daha uzatma hakkımız vardı. Yasal olarak bakarsak, hiçbir problem yok. Bu sözleşme karşılıklı imzalandı. Son gün sporcumuzla görüşemedik ama opsiyonumuzu kullandık. Opsiyonu kullandık ve oyuncumuz 6 maç kala sözleşmeyi feshetti. Rizespor’un sıkıntılı dolduğu dönemde gitti. Bu çocuğun gidişi etik olarak doğru değşehir, sözleşme gereği ve legal olarak hiç doğru değşehir. Sözleşme maddesini sizlere ibraz edebilirim. Eleştirenler bir okusunlar.” dedi.

Ellerinde doküman olduklarını söyleyen başkan, “Meşru süreç ilerliyor, sonuç ne olursa olsun uyacağız. Hukuka karşı çıkamayız. 1-2 ay içinde sanırım sonuçlanır. Haklı olan kazanır. Söyleyecek bir şey yok, neticeyi bekleyeceğiz. Önce sözleşmenin son maddesini okusunlar, o maddeyi okumadan kamera karşısına geçip Rizespor’u suçlamasınlar. Önce derslerine çalışsınlar, ondan sonra mevzuşsunlar. Derslerine çalışmadan mevzuştümörlerse, sınıfta kalırlar. Galatasaray gibi güzide kulübü yönetenler dersine çalışsınlar. Balaka ve doküman bulamıyorlarsa, istesinler. ‘Rizespor nasıl yaptı, nasıl becerdi?’ diye mevzuşmasınlar. Rizespor’un hakları için gerekeni yaptık, yapmasaydık bizden sonra gelenler hesap sorardı.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı