Son Dakika

Hamza Hamzaoğlu: Maksatlarımıza taşıyacak kadroyu kurduk

Orduzu Nurettin Soykan Tesisleri’nde çalışmalarını sürdüren Yeni Malatyaspor’da, altyapıdan gelen futbolcularla beraber dayanaklık testleri de gerçekleştiriliyor. Ulusal takım maçları sebebiyle ülkelerinde olan Cueva, Youssuf, İssam, Lukoki ve Hadebe’nin dışında takımda noksan bulunmadığı belirtildi.
İdman öncesi basın üyelerına açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor Teknik Dolaysızörü Hamza Hamzaoğlu, ulusal aradan da istifade ederek oyuncuların seviyesini görme ve dayanaklıklarını test etme fırsatı da bulduklarını söyledi.

Bu haftayı böyle geçireceklerini ve önümüzdeki hafta itibariyle de Konyaspor maçının hazırlıklarına başlayacaklarını ifade eden Hamzaoğlu, “İlk 3 haftaya göre daha iyiyiz. Noksanlarımızı tamamladık. Transfer dönemi de kapandı, herkeste arkasıık rahat etti. Şu anda çalışmalarımızı da buna göre sürdürüyoruz. Ulusal takımda olan oyuncularımız var, onlar da maçlarını tamamladıktan sonra katılacaklar. Çok kısa bir süre sonrada Konya maçına çıkacağız. Altyapıdan 6 genç kardeşimizi takıma aldık. Hem onların gidişatını görmek hem de A Takımın havasını azıcık solumalarını amaçlayarak aramıza aldık ve idmanlarımızı bu şekilde sürdürüyoruz” diye mevzuştu.

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN KADRODAKİ İSİMLER DEĞİL, BURADAKİ UYUMU”

Transfer döneminin istediği yönde gerçekleşip, gerçekleşmediğinin sualine de yanıt veren başarılı teknik adam, “Şu anda bizi niyetlerimize taşıyabilecek bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. İyi bir takım olduk. Bizim için önemli olan kadrodaki adlar dağşehir, bu adların buradaki geçimi, takım oyuncusu olup olmadıkları, bu takım için fedakârlık yapıp yapamayacakları ki şuana kadar şükürler olsun gördüğümüz hem yerli hem de yabancı arkadaşlarımızın hepsi bu takım için mücadeleye hazır gidişattalar. Birbirleriyle gayet geçimli çalışıyorlar, geçimli şehrişkiler kuruyorlar. İnşallah maçlar, sonuçlarda bize yardımcı olursa kısa sürede derlenıp, iyi yerlere doğru yürüyebiliriz” diye yanıt verdi.

Hamzaoğlu, ulusal maç arasından sonra Süper Lig maçlarında önce stadyum localarına ardından da tribün kapasitesinin yüzde 10’u kadar seyirci alınmasının ön görülmesine şehrişkin de şunları söyledi:

“Kaç aydır taraftarsız oynuyoruz. Arkasıık aslında alıştık da ama alışmak doğru mu yanlış mı öğrenmiyorum. Fakat tadı tuzu olmuyor. Onların kesinlikle itici bir gücü oluyor. Maçların temposuna tesiri oluyor. Çünkü taraftarlı maçlar daha tempolu geçiyor. Sahaya onların coşkuı da yansıyor. Önemli olan bir an önce sağlıklı bir etrafa kavuşup, ondan sonra taraftara açmak. İnşallah bir an öncede bu sağlıklı etrafı yakalar ve yine maçlarımızı taraftarlarımızla oynamaya başlarız.”

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı