Son Dakika

Göztepeli Soner Aydoğdu’nun gözü ulusal formada

Göztepe’nin Afyonkarahisar’daki kampında Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan 29 yaşındaki futbolcu, 11 Eylül’de başlayacak sezon öncesi değerlendirmede bulundu.

Geçen yıl kiralık oynadığı Göztepe’de başarılı bir performans gösterdiğini söyleyen Soner, sarı-kırmızılı kulüple kiralık sözleşmesini 2+1 yıllığına uzatmasına şehrişkin, “Zati satın alma opsiyonu Göztepe’deydi. Kendi açımdan söylüyorum, güzel bir sezon geçirdiğim için sağ olsun taraftar bizi çok beğendi. Göztepe camiası beni çok beğendi. Ben de onları çok beğendim. Bir çok öneriler geldi. Ama burada çok mutlu olduğum için, güzel de bir sezon geçirdiğim için kalmayı seçim ettim” diye mevzuştu.

YABANCI KURALI YORUMU

Türkiye Futbol Federasyonu’nun TFF yabancı oyuncu kaideıyla alakalı görüşlerini aktaran Soner, “Bence gayet yerinde bir seçim oldu. Çünkü genç maharetlerimiz çok fazla. Özellikle yurt dışına giden oyuncularımız, bizi temsil eden kardeşlerimiz aşikar yaptıkları, onların performansları ortada. Gençlerimize çok güveniyorum. Bence bu kaide tekerrür gençlerimizin ön tasarıya çıkmasını sağlayacaktır. Bence güzel bir sonuç oldu, diye düşünüyorum” yorumunda bulundu.

“SEYİRCİSİZ OYNAMAK GERÇEKTEN ÇOK SIKICI”

Pandemi sebebiyle yeni açılan stadyumlarına doyamadıklarını ifade eden Soner, TFF’nin gelecek sezon için sınırlı sayıda seyircinin maç izlemesine şehrişkin ise, “Stadımızda seyircimizle 3 maç yaptık. Sonra zati pandemi süreci oldu. Seyircisiz devam ettik. Biz onları çok özledik. Onlar da bizi çok özledi. Sanırsam yüzde 30 kapasiteyle oynanacak. Ona dahi şükrediyoruz. Seyircisiz oynamak gerçekten çok sıkıcı. Seyirci bizim arkamızda itici bir güç. Bir an önce inşallah başlayıp, yüzde 30’da olsa bir an önce onlara kavuşmak istiyoruz” şeklinde mevzuştu.

“MİLLİ TAKIM BU İŞİN EN ÜST ZİRVESİ”

Sarı-kırmızılı futbolcu, bu yıl performansını arkasıırarak A Ulusal Takım formasını yine sırtına geçirmek istediğine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Yıllardır bu işi yapıyoruz ve ulusal takım bu işin en üst doruğu. 17 yaşında başladım Süper Lig’de oynamaya. 21 yaşında da A Ulusal Takım’ı yakalamıştım. Tabi çok fazla forma şansı bulamasam da, yeniden 21 yaşında oraları yakalamıştım. Bu yıl da, geçen yıldan daha fazlasını yapıp tekerrür hayalim olan ulusal takımı tutmak istiyorum. Orada kalıcı olmak istiyorum.”

Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı