Son Dakika

Göksel Gümüşdağ’dan Bahattin Şimşek’e tepki! ”Allah fobisi varsa…”

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe’ye 4-1 mağlup oldukları ve 3 kırmızı kart gördükleri maçın ardından hakem Bahattin Şimşek’e tepki gösterdi.

GÜMÜŞDAĞ’IN SÖZLERİ

Maçtan çok ne yazık ki hakemin öne çıktığı bir müsabaka oldu. Özellikle ilk yarı 12. dakikada Gustavo’ya verilecek dolaysız kırmızı kartı, ki VAR’da tecrübeli bir hakem olmasına rağmen, veremeyince oyuncuların psikolojik olarak tamamen sıkıntıya girmesini sağladı hakem.

Maç boyu 90 dakika, Caner diye oyuncuyu hepimiz dinliyoruz. Sicilini de öğreniyoruz. Buna rağmen 90 dakika bir kart çıkaramıyor. İrfan Can olunca 2 kelime söyleyince çıkarıyorlar. Ben şöyle düşünüyorum. Natürel, Rafael’e bakıyorsunuz. Bütün Türkiye görüyor. Önümde ekran var. Rafael değmiyor dahi. Değmediği halde bana niçin yapıyorsun diyor, kart görüyor. İnanılmaz bir şey. Anlayamıyorum. Mesele Fenerbahçe değşehir. Galip kazanç mağlup olursunuz. Keşke 11 kişi 4-1 yenilseydik. İlk yarı bütün Türkiye’nin bilindiği üzereyi 3-4 olacak maç. Adalet olmayınca sonuca gitmiyor bu işler.

Hakem Bahattin Bey, ne yazık ki başka bir deyişle kariyeri de gösteriyor ki bu maçı kaldırabilecek bir hakem değşehir. Bunu öğreniyoruz. Bir de seyircisiz maç. Ezildi, kaldıramadı. Hakaretler ediyor. Bu lig bu şekilde nasıl biter.

Biz geçen yılın şampiyonuyuz. Şampiyon takıma diğer takımların direnç göstermesi bayağı. Hakemlerin bazılarının bu mukavemeti göstermesini kavramak güç. Ben Bahattin Şİmşek’in bu gece uyku uyuyabileceğine inanmıyorum. Biraz vicdanı, azıcık Allah fobisi, azıcık şahsiyeti varsa gece uyku yatamaz.

Bütün sporseverler, yorumcular bunu böyle anlıyor, öğreniyor. Raporunu yazacak. İnsanların hoşgörülerıyla oynuyorsunuz. Tuhaf. Başakşehir’in tarihinde böyle maç çok çok çok azdır. Biz şampiyonluğa giderken dahi böyle meseleler yaşamadık. Sessiz kalamayız. Söylemek zorundayız. Maç geçer, Başakşehir yarıştan kopmayacak. Başakşehir’in tek niyeti şampiyonluktur. Bizim tutunmaya ihtiyacımız var. Diğer takımın yarışmaya ihtiyacı var. Bu kadar seviyesi, niteliği düşük bir hakem verilir mi ya!

Bu şekilde bu hakemlerle bu lig bitmez. Daha başındayız. Yarın bir gün bu hadiseler daha büyük yerlere kazanç. Ben tribünden aşağı gelip arkadaşlarımı ikaz ettim. Sinir uçları koptu. MHK, MHK kurulu, federasyon bunu sorgulamalı. Şimdi bakıyorum, basın açıklaması yapacağız. Bu soğukta 7 adım içeride müsaade edilmiyor. Yönergeler böyle diyorlar. Niye değişmez. Bu kadar insan burada donmasın, ayıp ya! Bir yönetim heyeti kararıyla 5 dakikada değişir. İçeride müzakere oluyor. Bir kulüp başkanı buraya çıktığında taraftarı, osu, busu var. İnsanlar niçin bunlarla yüz yüze kalsın. Ya arkadaşlar rahatsızlıklar, üzüntüler, sıkıntılar çok. Kimseyi kırmak istemiyorum. Ben mağlup olduğum bir maçtan sonra mevzuşmam. Genelde hiçbir sonucu hakeme bağlamam. Ancak, bir maçı oradan alıp buraya verince başkan olarak mevzuşmak zorundayım.

Benim gördüğümü başadaleı yanlış görebilir. Hakem rezaletini hepimiz izledik. Mesele hakemlerin performansı düşük, şu, bu değşehir. VAR’daki tecrübeli hakem diye öğrendiğimiz çağırıyor. Hepimiz görüyoruz, kırmızı kart net. Rafael değmiyor, çocuk çıldırıyor, atıyor. İrfan Can iki sözcükle atılıyor. Öbür arkadaşı hepimiz öğreniyoruz, atamıyor. Bahattin Şimşek’ten hakem olmaz.

Ben Serdar Tatlı’nın iyi niyetini öğreniyorum. Bu hakem rezalet. Bu hakeme ne yapacak. Bu hakemin bu maçtan sonra alacağı puan… Bir daha maç alamaz herhalde. Mesele Başakşehir değşehir ki. Bu hatayı hiçbir kulübe yapmasın. Fenerbahçe, bu kartlar dışında 4-1 yense saygı dinlerım, ne olacak. Sorunum Fenerbahçe değşehir. Sorunum hakemin acizliği, zayıflığı, ezilmesi. Böyle bir şey olabilir mi!

  1. hakem beni itti, ben de onu ittim diyor Okan Buruk. Oraya gelene kadarki eylemleri topladığınız zaman, tuhaf şeyler. Bu iş böyle olmaz. Arkadaşlar, bu lig bizim ligimiz. Bu takımlar bizim takımımız. Hakemlerin de seviyesi muhakkak. Bahattin Şimşek’in seviyesi hepimizin bilindiği üzereyi. Bunu öğreniyoruz. Bu adam, bu hakemi izlediği zaman MHK de görecek rezaleti. Ne olacak! Olan oluyor. VAR’da tecrübeli bir hakem var. Cüneyt Öğretmen var çağırıyor, veremiyor.

Gözlemliyor, takip ediyor, anlatıyoruz. Her birini deneyeceğiz. Başka bir şey sınamamız gerekirse sınarız. Bu liglerde bu haftalarda bu kadar gerginlik oluyorsa bu ligin sonu gelmez.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı