Son Dakika

Gökhan Gönül: Beşiktaş’a gol atarsam bana yakışanı yaparım

Süper Lig’de 2020-2021 sezonu hazırlıklarına Düzce Topuk Yaylası Kuruluşları’nde devam eden Fenerbahçe’de yeni transferlerden Gökhan Gönül, basın üyelerıyla toplandı.

10

Öncelikle yine sarı-lacivertli formayı giyecek olmaktan dolayı duyduğu coşkuı dile getiren Gönül, “Güzel bir havamız var kampta. Bir çok yeni transfer var. Her şey pozitif gidiyor şu an. Takımın üzerinde pozitif hava var. Hemen hemen günü çift idmanla tamamlıyoruz. Yeni öğretmenle, yeni oyuncularla, geçmiş dönem devam eden oyuncularla inşallah bu sezon güzel bir başlangıç yapma amacındayız” diye mevzuştu.

20

“O DÖNEMDE KOL KIRILDI YEN İÇİNDE KALDI”

Fenerbahçe’den ayrılış süreciyle alakalı da mevzuşan Gökhan Gönül, “Aslında Fenerbahçe TV’ye açıklama yapmıştım. Şu an bu merak ettiğiniz mevzularının yerinin bu olmadığını düşündük. Bunları şimdi değşehir de daha sonra bir programda merak edilen mevzular çokta derinlere girmeden mevzuşulabilir. En azından bugün takım üzerindeki bu pozitif havayı bozmama adına. Herkesin üzerinde pozitif bir hava var. Zamanı geldiğinde belki bir programda merak edilen bir çok şey olduğunu öğreniyorum, onları mevzuştümörüz. Yaşadığım natürel ki bir çok şey oldu ama hiçbir zaman ne Fenerbahçe aleyhine bir mevzuşmam oldu ne de beyanatım oldu. O dönemde Fenerbahçe adına internet sitesinden bir açıklama yapılmıştı. Tek aklımda kalan bir kelime vardı; ‘kol kırılır yen içinde kalır’. O dönemde kol kırıldı ve yen içinde kalmaya devam etmeli” ifadelerini kullandı.

30

“YENİDEN DOĞMUŞ, FUTBOLA YENİDEN BAŞLAMIŞ GİBİYİM”

Fenerbahçe’ye döndüğü için mutluluk duyduğunu sözlerine ilave eden Gönül, “Her zaman çok heyecanlıydım. Yeniden doğmuş gibi seziyorum, futbola yine başlamış gibiyim. Bir çok mazide yaşamışlıklarım var. O coşkuı yaşıyorum. Tekerrür bu kulüp adına bir şeyler yapmak için sabırsızlanıyorum. Sabırsızlıkla bekliyorum aslında. Bir an önce bu forma, simge altında ter dökmeyi istiyorum. Yaş ortalamasını birçok insan eleştirebilir ama genç kardeşlerim beni yanlış anlamasın. 24 yaşında bir oyuncu sahada oynayınca yaş ortalaması düşükse 4 puan vermiyorlar kazanınca. Önemli olan yaş değşehir, sahadaki performans. Yaş 35-40 fark etmiyor, Emre Belözoğlu gerçeği var. Acaba 1 yıl daha devam edebilir miydi diye mevzuştuğumuz gerçek. Önemli olan takımın sahada verdiği mücadele. Yaşı kaç olursa olsun son dakikaya kadar mücadele edebiliyorsa yaşın önemi yok” şeklinde mevzuştu.

40

“FENERBAHÇE’NİN SADECE DÜŞÜNÜYORUM DEMESİ YETTİ”

Transfer sürecinde neler yaşandığına da kısaca değinen Gökhan Gönül, “O dönem ayrılırken oluşturulan yosunı ve dönerkenki yosunılar oldu; ‘paraya dönüyor’ diye. Benim amacım hiçbir zaman para olmadı. Hep aileme, sevdiğim, inandığım değerlere sahip olduğumu düşündüm hep. Ben geri dönerken dahi sözleşmeımın ne olduğunu öğrenmiyorum. Emre ağabey, Beşiktaş – Fenerbahçe maçından sonra menajerimle; ‘düşünüyor musunuz’ diye mesajşime geçti. Düşünüyoruz diye söylenince benim için hadise bitmişti. Buradan Beşiktaş camiasına da bir şey söylemek istiyorum. Çok sağ olsunlar, parasal ve manevi birçok şeyi yaptılar kalmam için. Ayrıldığım dönemde de Beşiktaş taraftarı da ailenin bir parçası olarak beni gördüler, onlara teşekkür ediyorum. Ben de Beşiktaş forması için o dönemde son maçın son saniyesine kadar her şeyimi verdim. Buraya tekerrür geri döndüm, çok mutluyum. Burada faktör Emre ağabey. Sadece bana; ‘düşünüyor musun’ demesi benim için yetmişti” dedi.

50

“SAHA DIŞI ÇOK ETKENLER VAR”

Takım içinde havanın nasıl olduğunun sorulması üzerine ise tecrübeli futbolcu, şunları söyledi:
“Takım içinde bir değişiklik yok, aile civarı devam ediyor. Ama hepinizin de öğrendiği gibi yalnızca Fenerbahçe saha içinde kendisiyle yarışmıyor. Bir çok mesele var saha dışında. Bence saha dışını halledebilirsek çözeriz. Basın yosunı mevzusunda çok tesirli bunu en azından öğreniyoruz. Siz bu gelen top yekün insanlara sizde dik durup buranın hasar görmemesi açısından hareket edip bizde futbolcular olarak sahada her şeyi yaptığımızda bir çok meseleyi çözebiliriz. 2 yıl dışarıdan izledim ve saha dışı çok faktör var muhtemelen devam edecek.”

“BURADA HER OYUNCU TAKIMIN BİR PARÇASI OLUYOR”

Takıma katılan yeni transferler ve Teknik Dolaysızör Erol Bulut hakkında da görüşlerini aktaran Gönül, “Yeni gelen oyuncular var. Buraya yeni gelen oyuncular bu ligi öğrenen oyuncular. Bu benim açımdan bir arkasıı. Sahada bazen sert davranıyoruz, bazen argo mevzuşup tartışma edebiliyoruz ama her zaman arkadaşız. Arkadaş, kardeş havası var şu anda. Bu da çok pozitif bana göre. Bu Fenerbahçe’nin genlerinde var. Buraya hangi oyuncu kazançsa gelsin buranın parçası olması sıradan. Burada herkesin azıcık da tecrübeli olması birçok kişiye yarıyor. Nerelere gelebiliriz, neler yapabiliriz diye mevzuşuyoruz. Öğretmeninın verdiklerini idmanda üstüne koyarak çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“TARAFTARIN TEPKİ KOYMALARINI NORMAL KARŞILIYORUM”

Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra siyah-beyazlı forma altında Kadıköy’de sarı-lacivertlilere karşı oynadıkları maçta taraftarın kendisine gösterdiği tepkiler hakkında mevzuşan başarılı oyuncu, “İnsanlar bazen çocuğuna da kızabiliyor, tepki verip aşırıya kaçağabeyliyor. Bu kadar sevdiğiniz bir insana dışarıdan oluşturulan yosunı, onlara ufacık bir neden yetiyordu bana kırılmaları için. Bir çok insan söylüyor; ‘nasıl geri dönüyorsun’ diye. Tepki koymalarını sıradan karşılıyorum. Ben yanılgı yapmadım ama taraftar, bu kadar beğenilen bir insanın gidiyor olmasından dolayı eline verilecek en küçük nedene inanmalarını sağladı. Ben o yüzden taraftardan yanılgı yaptığım için değşehir, çünkü yapmadım ama benim adım geçerek onların üzülmesine neden olduğum için hepsinden özür diliyorum. Beşiktaş’ta oynarken en küçük rencide edecek bir hareketim olmadı. 10 yıl top oynamışım burada ve onlar benim ne şarkasılar altında ter döktüğümü, kan döktüğümü öğreniyor. Belki şimdi rakip takımda oynadım diye tepki koyanlar olmuştur. Hala oluşturulan yosunıya inanıyor olabilen insanlar da olabilir. Onlardan tek ricam; bu yıl bizim için çok önemli, tarihimiz için çok önemli. Bana kızgınlıkları, kırgınlıkları devam edebilir ben ne kadar nedenlerini anlatsam da ama bence rafa kaldırmalı. Bizim üzerimizden takıma hasar gelmesini istemem. Rafa kaldırsınlar sezon bittiğinde tekerrür raftan indirebilirler. Bu formayı giydikten sonra hepimiz savacağız. 9 yılın hatrı varsa bunu rafa kaldırsınlar” diye mevzuştu.

“BU FORMAYI GİYMEM BİLE BANA YETİYOR”

İstanbulspor maçında kaptan olması ile alakalı da Gökhan Gönül, şunları aktardı:

“Kaptanlık değşehir bu formayı giymem dahi bana yetiyor. Kaptan ben hadiseım, başadaleı olsun ama natürel ki ayrı bir şeref olabilir. Tekerrür bu formayı giyiyor olabilmek çok coşturucu. Kelimelerle anlatmam bunları, imkansız.”

“EROL ÖĞRETMEN ANTRENMANLARDA TAKIMI GEBERTİYOR”

Erol Bulut’un idman performansını da değerlendiren sarı-lacivertli futbolcu, “Birçok öğretmenle çalıştım, hepsinin kendine özgü taktiği, tekniği, idman metodu var. Erol öğretmen de sağ olsun deyimi caizse idmanlarda takımı gebertiyor. İnşallah bu idman temposuyla sapasağlam maçlara çıkıp güçlü bir şekilde döneceğiz. Öğretmeninın verdiği çok güçlü bir oyuncu grubu olacak sahada” dedi.

“NORMAL FENERBAHÇELİ YOK, HERKES HASTA FENERLİ”

Eşinin Fenerbahçe isteğini de anlatan Gökhan, cümlelerini şöyle sürdürdü:

“Eşim Fenerbahçeli, aşırı derecede. Normal fenerli yok, herkes hasta fenerli. Ama Beşiktaş maçlarına da geldiği çok oldu. Dün yeniden su akar yolunu bulur diye bir şey demiş. Beşiktaş camiasında taraftarlar yanlış anlamasın. Hiçbir zaman benim formasını, armasını taşıdığım camialara karşı onların boyunu öne eğecek yanlışım olmadı. Eşim orada azıcık daha duygusal davranıyor ama bu yalnızca Beşiktaş taraftarına söylemiş olduğu bir şey değşehir. Böyle bir yosunı oluşmasın kafalarda. Beşiktaş formasıyla 4 yıl futbol oynadım şimdi Fenerbahçe’tabir. Natürel gol atarsam bana yakışan neyse onu yaparım. Gol değşehir goller atarım inşallah Beşiktaş’a ama onların ekmeğini yedim, güç dönemlerde bana sahip çıktılar.”

KAYNAK: İHA
FOTOĞRAFLAR: Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı