Son Dakika

Giresunspor’da devre arası transfer yapılmayacak

TFF 1. Lig’de iyi bir grafik çizen Giresunspor, finansal olarak güçlü günler geçirirken ligin ilk yarısını lider olarak tamamlamayı başardı. Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında transfer tahtasının kapalı olması sebebiyle devre arası transfer yapmayacaklarını bildirdi. Ayrıca transfer yapılabilmesi için yaklaşık 6 milyon liralık bir ödemenin yapılması gerektiğini aktardı.

Başta Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet olmak üzere yönetim heyetinin takıma takviye bulmak amacıyla görüşmelere devam ettiğini belirten Karademir, “Başkanımız ve yönetim heyetindeki arkadaşlarımız parasal olarak verebileceğimiz takviyelerin sonuna geldik. Arkasıık bu noktadan sonra iş adamlarımızdan, şahıslardan ve müesseselerden gerçekten takviye görmemiz gerekiyor. Herkes maç izlerken takım şampiyonluğa gittiğini belirtiyor ve caddelerden güzel geri dönüşler oluyor. Ama bir iş adamı da çıkıp bu formanın arkası boş ben buraya reklam vereyim demiyor. Bu mevzuda geri dönüş alamıyoruz” dedi.

Giresun’un yıllardan beri özlem duyduğu Süper Lig’e çıkmanın çok yakın olduğunu vurgulayan Karademir, “Yıllardan beri gelen özlemi tamamlamaya bu kadar yakınız. Bir daha bu treni tutabilir miyiz öğrenmiyorum. Bunun içinde büyük bir desteğe ihtiyacımız var. Takımı buralara kadar getirmek basit değşehir ama buralardan aşağı düşmek çok basit. Takımda oluşabilecek bir moralsizlik takımı aşağı itebilir. Şehir olarak iş adamları olarak hala desteklenmiş bir kulüp yok ortada. Şuraya bir iş adamı, belediye başkanı, milletvekili geldiğinde öğretmenimız dahi yardım istiyor. Bu sezonu taşımak için ciddi yardıma ve desteğe var. Bunu da iş adamlarımızda ve müesseselerımızdan bekliyoruz. Milletvekillerimiz sağolsun yardımcı olmaya çalışıyorlar. Tahtayı açmayacağız. Takımın harmonisini bozmayacağız. Zati devre arası transferi güçtür. Ciddi bir borç var. Takıma sahip çıkacağız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı