GalatasaraySon Dakika

Galatasaraylı Muslera ve öteki Uruguaylı futbolculardan Canavi’ye yardım

Aralarında Fernando Muslera, Luis Suarez ve Diego Godin’in de yer aldığı Uruguaylı ulusal oyuncular, İngiltere Premier Lig takımı Manchester United’da forma giyen Edinson Cavani’ye sosyal medyada ırkçı ifade kullandığı gerekçesiyle verilen 3 maçlık men cezasının kaldırılmasını arz etti.

Sosyal medya hesaplarından deklarasyon yayımlayan Galatasaraylı Muslera, Suarez ve Godin, Cavani’nin Instagram hesabından yaptığı hisseyleşımın Uruguay ve Latin Amerika kültüründe ırkçı içerikli bir ifade olarak sayılmadığını ifade etti.

İngiltere Futbol Federasyonunun bu kültüre saygı duyması gerektiği vurgulanan deklarasyonda, söz mevzusu cezanın devam etmesi halinde Uruguay milletına ayrımcılık suçu işlenebileceği öne sürüldü.

Söz mevzusu futbolcuların arzına, Uruguay Futbolcular Birliği ile Uruguay Futbol Federasyonu da desteklediyerek verilen men cezasının tekerrür gözden geçirilmesi önerisinde bulunuldu.

İngiltere Futbol Federasyonu, Edinson Cavani’nin 29 Kasım’daki Instagram hisseyleşımında yer alan ifadelerin “aşağılayıcı” ve “uygunsuz” bulunması sebebiyle Uruguaylı oyuncuya 3 maç men, 100 bin sterlin para ve gerekli yüz yüze eğitim cezaları vermişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı