GalatasaraySon Dakika

Galatasaray’dan Fatih Terim’e flaş öneri: Başkan ol!

Galatasaray’da Başkan Mustafa Cengiz’in seçim işareti vermesinin ardından muhalefet çalışmalarını hızlandırdı. Başkan adayı arayan muhalefet, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in de kapısını çaldı. Başkan olması için Fatih Terim’e yoğun bir baskı var. Tecrübeli çalıştırıcı ise bu mevzuda henüz net bir karar vermiş değşehir. Fatih Terim, Başkan Mustafa Cengiz’in adaylık gidişatına göre bir karar verecek. Cengiz ise adaylık mevzusunda net bir karar vermedi.

İLK TEKLİFİ ALP YALMAN YAPMIŞTI

Fatih Terim’e ilk başkanlık öneriyi 7 ay önce yapıldı. Bu öneriyi Terim’e daha önceki başkan Alp Yalman yaptı. Yalman’dan gelen ve camianın önemli adlarının da desteklediği projeyi tecrübeli çalıştırıcı uygun görmemişti. Terim’in o dönem, Başkan Mustafa Cengiz’in sağlık gidişatı sebebiyle öneriyi geri çevirdiği belirtildi. Camianın tesirli adlarından biri olan Alp Yalman, Fatih Terim’in başkan olmasını çok istiyor. Yalman’ın Terim ile bir görüşme daha yapması bekleniyor.

FARKLILIK GÖSTEREBİLİR

Başkanlık süresi için seçimin tarihi çok önemli. Başkan Mustafa Cengiz’in görev süresi 2021 yılının Mayıs ayında bitiyor. Mayıs ayında bir seçim yapılırsa seçilen başkanın görev süresi 3 yıllık olacak. Mayıs ayından önce seçim yapılırsa seçilen başkan ‘Mayıs’a kadar görev yapacak. O zaman adaylar farklılık gösterebilir. Mayıs ayından önce seçim yapılırsa tecrübeli bir ad çevreında bir araya gelılabilir. Duygun Yarsuvat döneminde böyle bir süreç yaşanmıştı.

TERİM KONUŞUYOR

Öte yandan Fatih Terim, bugün saat 19.00’da beIN SPORTS’a davetli olacak. Terim, birçok mevzuya açıklık getirecek. Terim’in açıklamaları hafta süresince bölümler halinde ekrana gelecek. Tecrübeli teknik adamın açıklamaları merakla bekleniyor. Akşam

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı