GalatasaraySon Dakika

Galatasaray’dan Fatih Altaylı hakkında söyleme

Galatasaray Kulübü, kulübün daha önceki yöneticilerinden Fatih Altaylı hakkında açıklama yaptı. Altaylı’nın bir televizyon kanalında yaptığı yorumlar üzerine açıklamada bulunan sarı-kırmızılı kulüp, yayımladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurulu’nun değerli üyeleri, Galatasaray’ın çıkarlarına en uygun şekilde, Galatasaray’ın kültürünü, örf ve adetlerini taşıyabilecek kişiyi hür istemleriyle seçerek ona başkanlık görevini tevdi ederler.
Galatasaray başkanına hakaret edenler, onu cemiyet nezdinde küçük düşürücü sözlerle aşağılamaya teşebbüs edenler, rakiplerin dahi yapmaya hicap duyacağı şekilde ölçüsüz ve çirkin bir üslupla televizyon kanallarında hasar vermeye çalışanlar ve bilgisizce ahkâm kesenler Galatasaray kültürü ve nezaketinden bir nebze kısmetini almamış insanlardır.
Bu bağlamda Bloomberg Kanalı’nda, gazetecilik kisvesi adı altında Başkanımız Mustafa Cengiz’e yönelik küçük düşürücü ifadeler ile hakaret içeren beyanlarda bulunan bu kişiyi yakışıksız üslubu ve sarf ettiği sözler sebebiyle şiddetle kınıyoruz.
Bu zatın yeniden aynı program içerisinde her şarkasında takımına desteklediyen büyük Galatasaray taraftarları için kullandığı ifadeler de kabul edilemez kalitededir.
Söz mevzusu kanalda yapılan programda Fatih Altaylı’nın kullandığı ağır hakaret içeren açıklamaları hakkında zorunlu meşru girişimler ve disiplin işlemleri başlatılmıştır.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı