Son Dakika

Fuat Çapa: Lig deneyimi olan oyuncu sayımız azdı

Kasımpaşa teknik dolaysızörü Fuat Çapa, 3-0 kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

“FİZİK OLARAK ÜSTÜNDÜLER”

Fenerbahçe’nin fizik olarak daha iyi bir gidişatta olduğunu dile getiren Çapa, “Rakibin fizik niteliği bizden üstündü. İkili mücadelelerde azıcık yetersiz kalacağımızı öğreniyorduk. Yüksek değşehir yerden pas yapmayı düşündük ama Fenerbahçe de bizim incelememizi yapıyorlar. Noksanlarımızı çok net bir şekilde öğreniliyor” dedi.

“ÇOK POZİSYONA GİRMEDEN KAZANDILAR”

Fenerbahçe’nin çok pozisyona girmeden maçı kazandığını dile getiren Çapa, “Çok alakanç bir maç oldu. Fenerbahçe çok pozisyona girmedi. Biz onların işini kolaylaştırdık. Bcerahatçi gol, yenmemesi gereken bir gol. Oyuncular mevkisinde oynamadığı için böyle olabiliyor. Thiam’ın 18 içerisindeki hareketliliği, hava kontrolü… Diğer taraftan duran top kontrolünü mevzuştuk” dedi.

“BİZİM İÇİN OLMAZSA OLMAZ”

Fenerbahçe’den yedikleri gollerden dolayı üzüntü duyduklarını dile getiren Çapa, “Yemiş olduğumuz goller üzücü. Rakip baskılı oynar, çok pozisyona girer anlarım. Bu şekilde bizim beceriksizlerimiz çok öne çıktı. Biliyorduk. Bildiklerimizi bir daha gördük. Mücadele anlamında da zaman zaman karşılık veremedik. Bu olmazsa olmaz. Olmazsa sıkıntı yaşarız” şeklinde mevzuştu.

“AYNI ANDA EKSİKLERİMİZ VARDI”

Kısıtlı bir kadro ile Fenerbahçe karşısında çıktıklarını dile getiren Çapa, “Lig tecrübesi olan futbolcu sayımız da azdı. Altyapıdan, alt liglerden gelen oyuncularımız var. 1-2 tanesi sıkıntı olmaz ama 4-5 tane aynı anda oynayınca nitelik ortaya çıkıyor. İlk yarıda daha iyi pozisyonları biz yakaladık ama Fenerbahçe pozisyona girmeden goller attı. Bu maçtan dersler çıkarmak, içerideki oyuncu grubunu gözden geçirmemiz gerekiyor. Zamanı da geldi. Buna göre önlem almak gerekiyor” dedi.

“EKSİKLER OLMASA FARKLI OLURDU”

“Noksanlar olmasaydı farklı olurdu” diyen Çapa, “1-2 oyuncu değşehir 6 oyuncu. Takımın özellikle hücum hattındaki oyunculardan bahsediyoruz. Sezon başından beri yaşıyoruz. Aynı anda çok fazla oyuncu beceriksizdi. Belirli bir bölgeye kadar gelebiliyorsunuz ama o bölgeden sonra fark yaratma mevzusunda yetersiz kaldık” şeklinde mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı