Son DakikaTrabzonspor

Flavio: Ben yaşamım süresince pes etmedim

Trabzonspor‘un Brezilyalı orta saha oyuncusu Flavio Medeiros da Silva, bordo-mavili takımda oynamanın kendisi için rüya gibi olduğunu söyledi.

Flavio, Trabzonspor mecmuasındaki röportajında rüyalarının peşinde koşan bir insan olduğunu belirtti.

Trabzonspor’un kendisine alakasının ardından transferin gerçekleştiğini ifade eden Flavio, “Trabzonspor’da oynamak benim için bir rüya gibiydi. Bu hayalimin gerçekleşmesi için gece gündüz dua ettim. Trabzonspor adını duyduğunuzda Türkiye’nin en büyük kulüplerinden bir tanesinin adını duymuş oluyorsunuz. Natürel ki bu alakayı karşılıksız bırakmanız mümkün değşehir” ifadelerini kullandı.

Brezilyalı oyuncu, takımda ve şehirde herkesin kendisine yardımcı olduğunu vurgulayarak, “Flavio sahada Trabzonspor için canını verebilecek bir oyuncu. Sahada her zaman elinden gelenin en iyisini yapacak bir oyuncu. Umarım takım arkadaşlarımla birlikte taraftarımızın beklediği başarıları elde edebiliriz” değerlendirmesinde bulundu.

Futbola 16 yaşında başlamasının çaşaması tarafından negatif görüldüğünü ve güçlükler yaşadığını anlatan Flavio, şöyle devam etti:

“Ben yaşamımı güç bir yolculuk olarak görüyorum. Henüz 16 yaşındayken çdüzeyimdeki birçok insan benim futbolcu olmak için çok geç kaldığımı, futbolcu olacak yeteneğe sahip olmadığımı, futbol oynasam dahi Brezilya’daki mahallî takımlarda forma giyebileceğimi düşünüyorlardı. Aslında bu beni olumsuz etkilemek yerine daha da hırslandırdı. Ben yaşamım süresince vazgeçen, pes eden biri olmadım. Bu anlamda Trabzonspor’la kendimi bağdaştırıyorum. Çünkü buradaki arkadaşlarımla mevzuşunca, Trabzonspor’un da misyonunun bu olduğunu gördüm. Her zaman Avrupa’da oynamayı ve büyük başarılar kazanmayı hayal ettim. Birçok insan bunu başaramayacağımı söylese de bunu yavaş yavaş gerçekleştirdiğime inanıyorum.”

Trabzonspor’la kendisini çok özdeşleştirdiğini kaydolan 24 yaşındaki futbolcu, şu ifadeleri kullandı:

“Trabzonspor’a da zamanında başaramayacağını, güçlüklere karşı gelemeyeceğini, var olan güçleri yıkamayacağını söylemişler. Fakat Trabzonspor bu bariyerleri yıkabilmiş bir takım. Bu öyküyü dinledikten sonra gerçekten Trabzonspor’a bağlılığım bir kat daha arttı. Formasını terlettiğim her kulübü yaşayan biriyim. Saha içinde takım için yaşamını verebilecek, gereken her mücadeleyi verebilecek biriyim. Yaptığım hiçbir işte kaçan, geride kalan biri olmadım. Hep mücadele eden, mücadeleyi en önde sürdürmeye çalışan biri oldum. Taraftarlarımıza bir kere daha söz veriyorum, beni sahada her gördüklerinde mücadele edeceğimden emin olsunlar. Belki kötü sonuçlar alabiliriz veya istediğimiz sonuçları alamayabiliriz ama her zaman mücadele eden bir takım olacak sahada.”

“SÖRLOT’UN GOLÜ ETKİLİ OLDU”

Flavio, Trabzonpor’a gelmesinde en tesirli şeylerden bir tanesinin Sörloth’un dış sahada Beşiktaş’a karşı attığı beraberlik golü olduğuna işaret ederek, “O anda oyuncularımızın ve taraftarlarımızın hırsını gördükten sonra ‘İşte benim aradığım şey bütün de bu!’ dedim. O videoyu gördükten sonra ben de buranın bir parçası olduğumu sezmeye başlamıştım. Dediğim gibi Brezilya’dan takip etmek çok kolay değşehirdi. Bütün maçları izlediğimi söyleyemem ancak yalnızca Brezilyalı oyuncuları değşehir, diğer yabancı ve yerli oyuncularımızın da nasıl oyuncular olduklarını araştırmaya ve onlar hakkında fikirler edinmeye çalıştım.” açıklamasını yaptı.

“Benim buradaki tek temennim insanların buradan ayrıldıktan sonra beni iyi hatırlaması.” diyen Brezilyalı orta alan oyuncusu, “Trabzonspor ile başarılar kazanıp, şampiyonluklar yaşayıp, kupalar kaldırıp buradan ayrıldığım gün insanların ‘Flavio gerçekten iyi bir oyuncu ve iyi bir insandı’ demelerini istiyorum. Tek temennim bu. Uzun dönem tasarılarının genellikle boşa çıktığını düşünüyorum, bu yüzden uzun dönem tasarı yapmamaya çalışıyorum. Yaşamı günlük yaşamaya ancak Trabzonspor formasıyla başarılı olabilmek için kendimi adamaya çalışıyorum. Tek temennim bu açıkçası.” değerlendirmesinde bulundu.

“NEWTON HÜCUMU SKONUTAN BİR TEKNİK DİREKTÖR”

Flavio, bordo-mavili takımın teknik dolaysızörü Eddie Newton’un hücumu çok hoşlanan bir teknik adam olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Topu kaybettiğimizde rakibi presle boğmaya çalışan bir futbol anlayışı var. Çok iyi çalışan, önemli ayrıntılara dikkat eden bir insan. Bizimle mesajşimi çok iyi. Özellikle kırmızı kart sonrasında beni yanına çağırıp, bu mevzu hakkında netlikle sıkıntı yaşamamamı, böyle şeylerin olabileceğini, böyle şeylerin özellikle Trabzonspor’a karşı yaşandığını ve buna hazırlıklı olmam gerektiğini bana anlattı. İdmanlarda hiç beklemediğim kadar fazla şeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Bazen temennileriniz hayal kırıklığına da dönüşebiliyor. Ancak benim temennilerim netlikle karşılandı ve fazlasını da gördüğümü düşünüyorum burada. Özellikle idmanlarda ve saha dışında yaptığımız çalışmalarda kendimizi fazlasıyla geliştiriyoruz. Trabzonspor’un bu sebeple hem teknik dolaysızör hem de çevreındaki insanlarla doğru adlarla çalıştığını düşünüyorum.”

Flavio, kaybetmekten nefret ettiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Brezilya’da eşimle birlikte yaşarken kendisi de arkasıık bu vaziyete alıştı. Özellikle kaybettiğimiz veya birlikteye kaldığımız maçların sonrasında konuta gittiğimde eşim benimle çok mevzuşmaz. Bir kenarda oturup düşünmeme izin verir. Beni yalnız bırakır açıkçası. Çünkü yalnız kaldığımda yeni savaşlara hazır olabilmek için düşünme anına ihtiyacım olur. Kaybetmeyi netlikle kabullenemiyorum. Konsol oyunları, kart oyunları veya futbol maçlarında kaybettiğim zaman gerçekten kendimi suçluyorum. Özellikle maç sonrasındaki birkaç günüm çok kötü geçiyor. Bu aslında iyi bir özellik gibi gözükebilir ama aynı zamanda size hasar veren bir özellik. Bunun faydasını da gördüm yaşamımda. Kaybettiğiniz her mücadelenin sonunda bir sonrakine hazır olmaya çalışıyorsunuz.”
KAYNAK. Anadolu Ajansı / İHA
FOTOĞRAF: İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı