Son Dakika

Fenerbahçe’ye Kruse’den iyi haber: “Kazanacaksınız”

Geçen sezon devam ederken alacaklarını tahsil edemediğini öne süren Max Kruse takımdan ayrılmıştı. Bu flaş ayrılık sonrasında Fenerbahçe ile Alman futbolcu arasında tartışmalar yaşanmış ve taraflara mahkeme yolu gözükmüştü.

Bu doğrultuda ilk adımı, FIFA’dan cesaret alarak Sarı-Lacivertliler attı. Geçtiğimiz yıllarda çoğunlukla futbolcudan yana tavır alan FIFA, pandemi süreciyle birlikte koşulsuz futbolcunun yanında yer almaktansa kulüplerin de savunmasının etkili bir şekilde değerlendireceğini bildirmişti.

18 MİLYON EUROLUK DAVA

Bu vaziyet sonrasında Avrupa’nın önde gelen büyük hukuk büroları, Fenerbahçe ile görüşüp, davayı kendilerine vermelerini istedi. Hatta bu bürolar, dava neticesine göre anlaşma yaparak, kulüp kazandığında, oyuncunun kulübe ödemesi tanımlanan paradan emin bir komite arz etti. Kanarya da bunun üzerine Alman yıldıza 18 milyon Euro’luk 160.2 milyon TL bir dava açtı.

DAVA DOSYASINA EKLENDİ

Ayrıca Mart ayına kadar, Kruse’a yapılan tüm ödemelerin dokümanlarının da dava dosyasına ilave edildiği öğrenildi. Öte yandan yalnızca Türkiye’de pandeminin tesirinin hayli çoğaldığı Mart ayı sonrasında ödemelerin askıya alındığı ve bu vaziyetin yalnızca Fenerbahçe- Kruse özelinde değşehir, tüm dünyada kulüpler ile futbolcular arasında yaşandığını da ifade ettikleri gelen haberler arasında. Akşam

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı