Son Dakika

Fenerbahçe’nin yeni transferi Novak’tan koronavirüs açıklaması

Dün, UEFA Milletler Ligi’nde İsrail’in mevzuğu olan Çekya sahadan 2-1’lik başarıyla ayrıldı.Çilavelerde maç öncesi yapılan açıklamada Covid-19 testlerinde 3 pozitif olaya rastlandığı bildirilmişti. Bir testin neticeyi ise eksik bulunmuştu.Bu adların kim olduğu açıklanmazken yalnızca Hellas Verona, Antonin Barak’ın testinin pozitif çıktığını kamuoyuyla hisseyleştı.

NOVAK‘TAN AÇIKLAMA GELDİ

Güney Kıbrıs’la oynanan hazırlık maçında ilk 11’de sahaya çıkan Novak, İsrail’e götürülmedi. Bu da Novak’ın koronavirüse tutulan futbolculardan biri olduğu olasılığını güçlendirdi. Konuyla alakalı sosyal medya hesabından açıklama yapan Novak ise koronavirüs testinin olumsuz çıktığını ifade ederek, “Öncelikle belirtmek isterim ki, geçmiş 2-3 günde birkaç yanlış anlaşılma oldu. Ben çok iyiyim. Koronavirüs testim olumsuz ve yarın İskoçya’ya maç için seyahat ediyoruz. Merak edip soran herkese teşekkür ederim” dedi.

23 kişilik aday kadro açıklayan Çilaveler, İsrail’e 18 futbolcu götürdü. Dört adın koronavirüs sebebiyle, diğer adın teknik nedenle götürülmediği belirtilmişti.Novak ve Barak haricinde İsrail’e götürülmeyen diğer adlar ise Borek Dockal, Adam Hlozek ve Filip Nguyen’di.Herhangi bir semptom göstermeyen oyuncular Güney Kıbrıs’ta oynanan maçtan sonra Çekya’ya döndüler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı