GalatasaraySon Dakika

Fenerbahçe’nin yeni atletik direktörü Emre Belözoğlu’nun lafları

Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol A Takımı Sportif Dolaysızörü Emre Belözoğlu oldu. Emre Belözoğlu, sözleşmeye değşehir Fenerbahçe formasına imza attı. Sözleşme süresi: 1 yıl. İşte Emre’nin basın toplantısındaki sözleri…

HERKESE TEŞEKKÜRLER

“Kolay değşehir, videoyu izledim, çocukluğuma gittim. Bende emeği olan öğretmenlerıma, Galatasaray altyapısı da dahil olmak üzere tüm öğretmenlerıma teşekkür ederim. Ölüm eden öğretmenlerım da var, onlara da Allah’tan rahmet dilerim”

BÖYLESİ HAYIRLI OLDU

“Allah, bana Fenerbahçe’de bırakmayı kısmet etti, çok mutluyum. Pandemi var, böyle olması daha hayırlı oldu. Futbol Takımı’nın arkasında cefakar bir yapı var. Videoyu hazırlayan sosyal medya ve mesajşim takımına teşekkür ederim. Fenerbahçe’nin başarılarında hisse sahibi olmak istedim. Sadece Fenerbahçe’nin olduğu bir süreçte yer almak istedim”

İNSANLAR MUTLU UYANSIN

İnsanların sabah mutlu uyandığı günler olmasını istiyorum. Rahmetli İslam Çupi ağabeyin dediği gibi ‘Fenerbahçe mutluysa, Türkiye mutludur.’ İnşallah bugünlerin gelmesine yardımcı oluruz. Kesinlikle yanılgılarımız olacaktır ama bu camianın her daim ayakta olabilmesi için Fenerbahçe taraftarının desteğine ihtiyacımız var

HER ŞEYİ BEN YAPMADIM

“Futbolun mesullüğunu başkan, bize verdikten sonra kendi kafamızda bir proje çizdik. Ben çok gündeme geldim, bundan rahatsızım. Bunun arkasında çok büyük bir takım var. Sayın başkanımız önderliğinde süreci hep birlikte yönettik, bu işler bir kişi üzerinden gitmedi.”

DOĞRU SALDIRILAR YAPTIK

“Erol Öğretmen gelmeden önce Tahir Öğretmen ile de istişare ederek büyük bir fotoğraf ortaya çıkardık. Performans olarak sözleşmeler yaptık. Gönderdiğimiz, getirdiğimiz oyuncu sayıları hepsi hafızamızda. Ciddi ve doğru saldırılar yaptık.”

TRANSFER BAŞARI DEĞİLDİR

“Transferi asla başarı olarak görmüyorum. İnandığımız birçok oyuncuyu getirdik. Sahada skor da kazançsa, Fenerbahçe önümüzdeki yılları çok daha iyi şekilde atlatacak. Şampiyonluklar halinde tasarılarımızı 5-10 yıllık yapacağız.”

EN BÜYÜK HAYALİNİ AÇIKLADI

“En büyük hayalim, bu memleketin çocuklarına formayı giydirmek. Başkanımızdan altyapı için daha cüretkar bir dayanak istedim. Skorlar lehimize ama kötü günlerimiz de olacak. Önemli olan o günleri iyi yönetmek. Burada iyi bir takım var, o günleri de iyi şekilde geçeceğimizi düşünüyorum.”

BAŞKANIMIZLA ÇOK MUTLUYUM

“Başkanımıza bağlıyım ama birlikte hareket ettiğimiz bir takımımız var. Her yapıda olduğu gibi şablonumuz var, birbirimizin işine dahil olduğumuz ya da kendi alanımızda kaldığımız. Başkanımızın önderliğinde bir futbol yapısı oluştu. Önümüzdeki dönem azıcık dinç olacak, bilgilendireceğiz. Örnek aldığım bir atletik dolaysızör yok. Zati Türkiye’nin bazı parametreleri var. Fenerbahçe için birçok kararımdan vazgeçtim. Şu anki konumumdan çok mutluyum. Başkanımız gibi cesur ve içten bir insana yardımcı olmaktan dolayı çok mutluyum.”

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ

“Kulübede olmayacağım. Samandıra’da liderimiz Erol Bulut. Burada bir sıkıntı yok. Onun başarısı, Fenerbahçe’nin başarısı. Ona iyi bir civar sağlama görevi bende, Volkan Ballı da ve Selçuk Şahin’de. Biz, onu gözetmek için elimizi taşın altına koyacağız.”

VASATİ MAAŞ 1 MİLYON EURO

Erol Öğretmen gelene kadar transferlerde başkanımız ve yönetimle ilerledik. Öğretmenimız dahil olduktan sonra daha kalabalık bir takım olduk. Kaliteli oyuncu gelmesi gerekiyordu, bir de finansal gereklilikler var. Yaptğımız tüm transferlerde vasati maaş 1 milyon euro. Bütçeyi de küçülttük. Önümüzdeki yıl da bütçeyi düşürerek devam edeceğiz. İnsanlar belki önümüzdeki yıl daha farklı şeyler bekleyecek ama gerçekçi olmak lazım. Erol Öğretmen’ya ve başkana elimden gelen yardımı yaptım. İStediğimiz 2-3 oyuncu vardı. Alamadığımız oyuncular da var. Türkiye Ligi, Avrupa’da 5 ligden geride. Oyuncular bazen seçimlerini başka ülkelerden yana kullandı, saygı dinliyoruz. 10’da 8, 10’da 9 olarak istediklerimizi yaptığımızı söyleyebilirim.

TRANSFERLERİ NASIL YAPTI?

“Oyuncuların kadro yapılanması, nasıl oynayacaksınız gibi suallerın cevabı bende değşehir öğretmenimızda. Teknik mevzularda ben yorum yapmayayım. Bu mevzularda istişare ediyoruz ama bu meselelerı muhatabı öğretmenimızdır. Bu süreçte oyuncularla direk görüştüm, onların soyunma odasındaki kişiliklerini araştırdım. Biraz farklı bir yol diyebilirim. Teknik adamlardan bilgi aldık. Onları tanımak adına kendi gerçilavelerimle ilerledim. Oyuncularla iyi bir mesajşimim olduğunu düşünüyorum. Her takımda kaptanlık yaptım. Sporcudan kötü insan çıkmaz, yeter ki kendinizi inandırın. Ben böyle bir yol izledim. Arkamdaki en büyük güç, Fenerbahçe ve başkanımızdı. Parasal olarak doğru bir süreç yönettik. Çok daha iyi olabilirdi. Ancak bu gidişatta, bu kadar oldu. Daha iyisini de yapacağız, bu güç bizde var.”

GAYEİMİZ ŞAMPİYONLUKLAR

“Fenerbahçe yönetiminde, teknik takımında kim olursa olsun gaye şampiyonluktur. Her maçı kazanmaktan başka gayeyi olamaz. Her branşta böyledir. Fenerbahçe’nin olduğu yerde ikincilik başarı değşehirdir. Bazen şampiyonluklar da yetmez, ben bunu da yaşadım. Yaşlı ya da genç, kimin iyi oyuncu olduğunu görebilecek durumdaydım. Fenerbahçe’de mesele nitelikti. İnşallah skorlarlar da yardım eder, öğretmenimızın gerçekten kazanmaya yönelik oyunu var, daha hızlı niyete gidebiliriz. Ligi öğrenen, taşın altına elini sokabilecek, kaptanlık yapmış 10’a yakın oyuncumuz var. Bu çok değerli. Herkesin bu enerjiyi yakaladığını görmek beni mutlu ediyor. Verdiğimiz kararların hesabını yapacağımız zamanlar olacak. Allah’a hamd olsun, her şey iyi gidiyor. Skorlar birleştirir. Kötü skorda da gerekeni yapabilecek kapasitemiz var. Bazen insan kendi hayallerinden de bazen çok hoşlandıği için iftiharından da vazgeçiyor. Fenerbahçe’ye yardım etmek için elimden geleni yapacağım. Bir gün başka maksadım olursa sizlerle hisseyleşırım. “

EN BÜYÜK SİVİL CEMİYET ÖRGÜTÜ

Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. Diğerlerine saygısızlığım yok ama biz hareket ettiğimizde onlar bizim kadar yarışamayacaktır. Bu da atletik başarı ile olur. Altyapıdan oyuncu çıkarmak gerek. Bunun için bırakırken, Hasan Ali ve Ozan’dan izin alarak kaptanlığı Ömer Faruk’a verdim.

TANISANIZ SEVERSİNİZ

“Benim için motto ‘Tanısanız beğenirsiniz’ ya, benim için sahada kazanmak önemlidir. Ben de yanılgılar yaptım. Her şey geride kaldı, güç de olsa geride kaldı. Bırakmak güçtü. Fenerbahçe’ye devam edecek olmak en büyük motivasyonumdu. Fenerbahçe’ye yakışır davranacağım. Saha içerisinde belki kendimi değşehir ama çevreımı iyi yönettim. Fenerbahçelilerin beni hoşlanması, beni çok mutlu etti. Bunu yaşayarak anlarsınız”

BURADA HERKES OYNAYAMAZ

“Fenerbahçe’de herkes oynayamaz. Bunu dile getirirken, bazen saha içerisinde ben dahi zorlandığımı gördüğüm için bunu söyledim. Bu işi yapmak çok zor değşehir. Maç izleyen takım var, rapor hazırlayan takım var. Sonra ben oturuyorum bakıyorum, Erol Öğretmen’nın takımı var. Beyin fırtınası yapıldıktan sonra önümüze gelen istatistiklerden sonra kararlarımızı verdik. Ancak bu yetmediğinde, aidiyet gibi unsurları dikkate aldık. 3-4 ay test sürüşü gibi oldu, sevinçliydi. ‘Ben iyi futbolcuyum ama arkamda da iyi oyuncu var’ demek seni sahada hep pozitif yönde iter, bunu ben de yaşadım. Yeni bir takım kurduk. Başkanımızın da dediği gibi 0 kilometre bir atletik dolaysızör. Sabır gerek, bunu saha içerisinde başaramadım ama saha dışında başardım. “

GAYEİM AVRUPA

“Hayallerimi ve amaçlarımı dillendirmeyi hoşlanmıyorum ama Avrupa her zaman maksadım olacaktır.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı