Son Dakika

Fenerbahçe’nin daha önceki golcüsü Anelka, atletik direktör olarak futbola dönüyor

Olimpik Marsilya’yı Frank McCourt’tan satın almak isteyen ancak bu mevzuda başarısız olan Mourad Boudjellal, Fransa 4. Ligi’nde yer alan Hyeres FC’yi satın almaya çok yakın. Rugby kulübü RC Touloun’un da sahibi olan Boudjellal, Hyeres FC için yaptığı görüşmelerde pozitif neticeye çok yaklaştı takımını da kurmaya başladı.

Boudjellal’in kulübü devralır almaz görev başına getireceği ve atletik dolaysızör olarak atayacağı adınsa Nicolas Anelka olacağı yazıldı. Var-Matin’de yer alan habere göre; Nicolas Anelka, Boudjellal’den gelen öneriyi kabul etti. Daha önce Shanghai Shenhua’da asistan teknik dolaysızör – futbolcu, Mumbai City’de teknik dolaysızör – oyuncu ve Cezayir kulübü Nasr Hussein Dey’de atletik dolaysızörlük yapan Anelka, futbol kariyerinde Marsilya’nın ezeli rakibi PSG’nin formasını giymişti.

Kulübe çok büyük bir finansal desteklediyecek olan Mourad Boudjellal’in Nicolas Anelka’nın Fransız futbolundaki şehrişkilerini de kullanarak çok kısa süre içerisinde Ligue 1’e yükselmeye odaklandığı bilgisi verildi.Boudjellal’in amacının 3-4 sezon içerisinde Ligue 1’e yükselecek bir yapı inşa edeceği ve ayrıca Ligue 1’de de ses getirecek bir kadro kurmayı kastettiği vurgulandı.

FENERBAHÇE’DE DE OYNADI

Futbolculuk kariyerinde Paris Saint Germain, Arsenal, Real Madrid, Chelsea gibi dünya devlerinde oynayan Nicolas Anelka, 2005-2006 yılları arasında Fenerbahçe forması da giymişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı