Son Dakika

Fenerbahçeli idareyici Metin Sipahioğlu’ndan camiaya birlik çağrısı

Sarı-lacivertli kulüpte müessesesel mesajşimden mesul yönetim heyeti üyesi Metin Sipahioğlu, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Gündem Özel’ programına katıldı.

FBTV’de katıldığı programda açıklamada bulunan Sipahioğlu, “Göreve geldiğimiz 2 sezonda şampiyonluk yaşatamadık, bizden önceki dönemde de 4 sezon şampiyon olamamıştık, son 6 sezonda 0 şampiyonluk yaşayan bir Fenerbahçe tablosu var. Fenerbahçe’nin tarihinde çok alışık olmadığımız bir tablo. O yüzden taraftarlarımızı kavrayabiliyoruz ama şunun altını özellikle çizmek istiyorum; öyle bir likenı var ki bizim şu andaki bu yıl yaptığımız 18 yeni transfer, teknik kadromuz, atletik dolaysızör kadromuza baktığımız zaman son 6 sezondaki başarısızlık ve bunun getirdiği doğal sabırsızlık bu sezonki oyuncu kadrosu ve teknik, yönetimsel kadronun üzerine kalıyor gibi bir vaziyet var” diye mevzuştu.

Fenerbahçe’nin kazandığı son 6 şampiyonluğun üçünün güç şarkasılarda elde edildiğini anlatan Sipahioğlu, 2000-2001 sezonunda kazandıkları şampiyonlukla alakalı şunları söyledi:

“2000-2001 yılı bizim için çok garip bir yıldı. En son 1995-1996 yılında şampiyon olmuş bir Fenerbahçe vardı. Bir rakibimiz 4 sezon üst üste Süper Lig’de şampiyon olmuştu ki o şampiyonlukların nasıl yaşandığı da bugün çok daha net ortaya çıkilometreış, tırnak içinde söylüyorum ‘aydınlanmış’ şekilde orada duruyor. Bugün bütün Türkiye, herkes, o şampiyonlukların nasıl kazanıldığını ortaya koymuş gidişatta. Onun altını çizmek isteriz ama o günün şarkasılarına geldiğimizde öyle ya da böyle rakibimiz 4 sezon üst üste şampiyon olmuştu 2000-2001 sezonuna girerken. Yönetimimiz o dönem çok ciddi bir transfer çalışması yapmıştı. Neredeyse bu sezonki kadar transfer yapıldı, tertemiz bir kadro heyetti; Kennet Anderssonlar, Nikola Lazeticler, Zoran Mirkovicler, Haim Revivo, Elvir Baliç, Milan Rapaic gibi birçok oyuncuyu kadroya kattık ve sezona başladık. Ama bu sezona başlarken aslında futbol takımının yaptığı transferler kadar o sezon camiada çok ciddi bir mantalite transferi de yapıldı. İçinde bulunduğumuz ‘dört yıl şampiyon olamama’ psikozuna rağmen camia çok durgun kaldı ve bütün taraftar dernekleri, yönetimimiz, o günün tüm taraftar grupları ortak bir kadar aldılar; en küçük bir çatlak sesin futbol takımına çok hasar verdiği ve bu çatlak sesler olduğu sürece futbol takımının başarılı olamayacağı, sezon bitene kadar yapılan transferlere ve dönemin hocası Mustafa Denizli’ye destekledinmesi gerektiği mevzusunda birleştiler. Bu mantalite değişikliği sevgili Cüneyt Aytaç’ın bulduğu ‘Hep Yardım Bütün Yardım’ sloganı ile perçinlendi ve o sezonun felsefesi haline geldi.”

“OYUNCU GRUBU VE ÖĞRETMENLERIMIZA KARŞI ELEŞTİRİLERİMİZİ SEZON SONUNA SAKLAYALIM”

Kendileri için ‘Hep Yardım Bütün Yardım’ çağrısı yapmadıklarını dile getiren Sipahioğlu, “Biz eleştirilelim, bazı odaklar bize saldırsın, biz bunların hepsine göğüs gereriz. Başta başkanımız olmak üzere ama bizim burada tasamız; futbol başta olmak üzere sahada mücadele eden oyuncu gruplarımıza, sporcularımıza destekledimektir. Mümkün mevki Oyuncu grubu ve öğretmenlerımıza karşı eleştirilerimizi sezon sonuna saklayalım, camiamıza çağrımız budur” ifadelerini kullandı.

Sipahioğlu, “Biz, hizmet için varız. Bu bir sancak yarışıdır. Bu 5 ay, camiamızdan tek ricamız yeter ki şu 4-5 ay tüm branşlarda tüm oyuncu gruplarımıza hep yardım bütün desteklediyelim. Performanslarını maksimize edelim. Eleştireceksek yıl sonu eleştirelim. Bu seferberliği camiamızdan bu 5 ay süresince rica ediyoruz” dedi.

“SPOR DÜNYASINDA ÇOK FARKLI İTTİFAKLAR VAR”

Son zamanlarda spor dünyasında ittifaklar yapıldığını öne süren Sipahioğlu, şunları kaydoldu:

“Bakın son zamanlarda yaşanan, spor dünyasında çok farklı ittifaklar var. Buradan çok açık açık ad vererek de dile getirmekte hiçbir sıkıntı yok. Çünkü biz sözı dolandırmayız, dolaysız söyleriz. Futbol Federasyonunun son kararları bir yandan, yayıncı heyetişun bu sezon başından beri yaptığı eylemler, kararlar bir yandan, son günlerini, son demlerini yaşayan BİP çetesi bir yandan ve bu kokuşmuş düzeni sürdürmek için var gücü ile çalışan bilindiği üzere camia bir yandan, tüm birlikteliklerini yapmışlar, bu dörtlü bir araya gelmiş ve biz bu dörtlüye karşıya da bir mücadele veriyoruz. Burada taraftarlarımız şunu öğrensin; biz bu mücadeleleri verirken görünen kadar görünmeyen de bu kokuşmuş düzene karşı birçok mücadelemiz oluyor. Başta Başkanımız Sayın Ali Koç’un çok ciddi mücadelesi var. Biz bu lekeli düzenle sonuna kadar da mücadele edeceğiz. Yapılan çifte standartlar, haksızlıklar… Cezalar veriliyor, kaldırılıyor. Yayıncı heyetiş ayrı bir yandan, BİP çetesi ayrı bir yandan, kendi maçıyla hiçbir alakası yokken açıklamalar yapmaya çalışan bilindiği üzere camia bir yandan, biz bunlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bundan kimsenin bir şüphesi olmasın. Başkanımız önderliğinde, özellikle başkanımız bu mevzuda çok kararlı. Ama bizim burada tüm bu etmenler varken, ortada ortak yönetim varken bizim burada camia olarak bir olmamız gerekiyor.”

KAYNAK: Anadolu Ajansı
FOTOĞRAF: DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı