Son Dakika

Fenerbahçe’den kiralık giden Allahyar Ukrayna’da gösteri yapıyor

Fenerbahçe’den kiralık olarak Zorya’da oynayan Allahyar Sayyadmanesh, Ukrayna takımında form grafiğini her geçen gün yukarı çekti. Sarı-lacivertlilerin Esteghlal takımınından transfer ettiği ve ‘İranlı Messi’ olarak lanse edilen genç oyuncu Türkiye’de beklenen sıçramayı gösterememişti.

ARALIK AYININ EN İYİSİ OLDU

Fenerbahçe’de ve kiralık olarak gittiği İstanbulspor’da temennilerin altında kalan Allahyar, Ukrayna’da ise parlamayı başardı. Avrupa Ligi’nde Leicester City filelerini havalandıran ve ligde de gol kaydolmayı başaran 19 yaşındaki santrfor, taraftarların reylerıyla takımda aralık ayının en iyi oyuncusu seçşehirdi.

“BEKLENTİLERİN FAZLA OLDUĞUNUN FARKINA VARDIM”

Allahyar İran basınına da bir röportaj verdi ve Zorya’daki dönemini ve şu süreçte yaptıklarını anlattı. Öncelikle en iyi oyuncu seçilmesi konusuna değinen genç futbolcu “Bu seçim benim mesullüklerımı arkasıırdı, çünkü benden temennilerin ne kadar fazla olduğunun farkına vardım” dedi.

“TAKIMDA ÇOK İYİ BİR ARKADAŞLIK VAR”

Zorya Luhansk’ta hocası ve arkadaşları ile şehrişkilerini “Teknik dolaysızör Viktor Skripnik benden son derece hoşnut. Daha Önceki öğretmenim Winfried Schaefer gibi ilgileniyor benimle. Takım arkadaşlarımla aram çok iyi. Takımda çok iyi bir arkadaşlık var, doruğa oynuyoruz” şeklinde anlatan Allahyar şöyle devam etti:

Ukrayna’da hava çok soğuk futbol oynanmıyor, o yüzden lige 1.5 aylık bir ara verildi. Ben de İstanbul’a geldim bir arkadaşımın yanında kalıyorum. Burada arkadaşımın yardımıyla günlük egzersizlerimi yapıyor, formda kalmak adına çalışıyorum. Ardından takımımın Antalya’da kampı gerçekleşecek.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı