Son Dakika

Fenerbahçe’den dağılan Simon Falette hırsını dikkat topluyor

Fenerbahçe‘den Simon Falette, yeni takımı Hannover ile birlikte ilk kez dün antrenman yaptı. Transfer döneminin son gününde Eintracht Franfurt’tan bedelsiz bir şekilde 2. Lig ekibine transfer edilen Simon Falatte, hırslı bir görüntü ortaya koydu.

4003

KENAN KOÇAK’TAN FALETTE İÇİN ÖVGÜ

Hannover’i çalıştıran Kenan Koçak, “Tür, kişilik ve nitelik açısından çok ama çok iyi oyuncu bir oyuncuya sahibiz. Niteliklerinin bizim için değerli olduğu görülüyor. İyi bir sol ayağı, ikili mücadelede dargın, oyunda zeki ve hızlı bir oyuncu. Fiziksel olarak da iyi bir izlenim bıraktı” dedi.

Alman basını, Falette’in 110 dakika süren idmanda gösterdiği istekle teknik dolaysızör Kenan Koçak’ı ikna ettiğini yazdı. 28 yaşındaki futbolcunun, 18 Ekim’de Paderborn ile oynanacak maçta da süre alması bekleniyor. Bu mevzuda Koçak, “Haftalardır iyi çalışan bir takıma geldiler. Bu yüzden kimseye parasız forma yok” diyor.

FALETTE: KENDİMİ ZİNDE HİSSEDİYORUM, MAÇA ÇIKMAK İÇİN HAZIRIM

Bu arada Falette de ilk yaptığı idmanla alakalı görüşlerini hisseyleştı. Falette, “İyi idman oldukça iyiydi. Kendimi enerjik seziyorum. Paderborn maçı ilk maçım olur mu? Ben her zaman forma giymeyer hazırım. Elbetteki takım arkadaşlarım ve teknik dolaysızörüm gibi orada olacağım” ifadelerini kullandı.

ZUBER: FALETTE BİZE GÜÇ KATACAK

Hannover spor dolaysızörü Gerhard Zuber de Falette transferinin kendilerine faydalı olacağı kanısında. Zuber, “Kendisini zati Bundesliga’da kanıtladı. Bizim profilimize uyan bir oyuncu olduğu için transfer ettik. Bize güç katacağına eminiz” diye mevzuştu.

NE OLMUŞTU?

Simon Falette transferinin gerçekleştirilmesinden sonra Fenerbahçe taraftarları bu transfere tepki göstermişti. O dönem atletik dolaysızör olarak görev yapan Damien Comolli, tepkilerin ardından sosyal medya hesabı açarak bu transferi kendisinin yapmadığını ifade etmişti.

Comolli, “Öncelikle, başkanımız Falette’yi kiralık olarak takıma kazandırmak istedi. Başkanın böyle bir isteği olması saygı görmeli. Aynı zamanda Falette de taraftarlarımız tarafından hoş karşılanmalı” ifadelerini kullanmıştı. Daha sonra Comolli ile yollar ayrılmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı