GalatasaraySon Dakika

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun yeni vazifeyi açıklandı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Emre Belözoğlu basın toplantısı düzenliyor. Ali Koç, Emre Belözoğlu’nun sarı lacivertli kulüpteki görevini açıkladı ve imza töreni yapıldı.

“EMRE BİZİM SPORTİF DİREKTÖRÜMÜZ”

Emre değişik yerlerde futbol oynadı. Daha önemlisi oralarda arkadaşlıklar kurmuş. Portföyünü geliştirmiş. Orada zamanında kurduğu arkadaşlıkların bu kadar yıl devam etmesi, bizlere fayda sağlaması beni çok çok etkiledi. Her zaman şuna inandım. Türk futbolunda, futbolun kalbinden gelen adların çalışmasını bu süre zarfında daha iyi anladık. Yeni atletik dolaysızör olarak Emre’yi bugün açıklıyoruz. Sportif dolaysızörün çok büyük mesullüğu var.

İLK OLARAK ALİ KOÇ SÖZ ALDI

“Emre Belözoğlu kim? diye sorsak. Arkadaşları, çalıştığı insanlar, futbolcu arkadaşları, ailesi, herkes bir şey söyler. Ancak ortak söylenecek şey, Türk futbol tarihinin en önemli oyuncularından bir tanesi. Fenerbahçe’de, Galatasaray’da, Başakşehir’de, dünyanın en önemli 5 liginin 3’ünde yıllarca oynamış, başarılı olmuş, kupalar kaldırmış ve Türk bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmış bir sporcudan bahsediyoruz. Her başarılı futbolcu, futboldan sonra başarılı olacak diye bir kaide yoktur. Hocalık, atletik dolaysızörlük sınayan birçok başarısız sporu olmuştur. Sporculuk kariyer başarısız ama sonrası başarılı olan birçok sporcu vardır. Emre Belözoğlu yeni bir kariyere yelken açıyor. “

İTALYA’YA GİDECEKTİ

“2018-2019 sezonunun devre arasında Emre Belözoğlu ile Göksel Gümüşdağ’ın izniyle tasaylaştik. ‘Benim yerimde olsan ne yapardın?’ dedim. O zaman Fenerbahçe’ye geleceği muhakkak dağşehirdi. Sadece güvendiğim, tanıdığım, Fenerbahçe’yi öğrenen bir insan ile mevzuşma yaptım. ‘Sen ne yapacaksın yıla?’ dedim. Sezonu Başakşehir ile şampiyon tamamlayıp, ailesi İtalya’ya yerleşmek ve İtalyancasını geliştirmek istiyordu. İtalyanca yazı yazacak kadar dil öğrenmek ve sonrasında teknik dolaysızör olmak istiyordu. Sezon bitti, bazı arkadaşlar, Ersun Yanal, Semih Özsoy ile Emre’nin bir lider olarak kulübümüze katılmasını istedi”

EMRE BİZİ KIRMADI

“Samandıra’da Fenerbahçe duygusunu gençlere anlatması gibi bir fikirle geldiler, benim de aklım yattı. Emre, bizi kırmadı. Belki de aklında hiç böyle bir şey yoktu. Göksel Gümüşdağ da gidişatı anlattık.”

ASLA ŞİKAYET ETMEDİ

“Yeni öğretmen için çabuk etmeden sıkı çalışma içerisine girmemiz gerekiyordu. Bu sürecin Emre Belözoğlu yalnızca takım kaptanı olarak değşehir, birden çok mesullük alarak elinden geleni yaptı. Asla şikayet etmedi. Tüm görüşlerini bizlerle hisseyleştı. Aslında Emre’nin bana söylediği ‘Başkanım, Fenerbahçe’deki en büyük yetersiz, doğru bir futbol aklımızın olmamasıdır.’ oldu. Onunla beraber böyle bir karar aldık. “

TRANSFER SÜREÇLERİ

“Değişik bir transfer süreci oldu, inşallah bir daha olmaz. Ağustos’ta başladı, Ekim’de bitti. Öğretmen seçimi için de Emre ve yöneticilerle oturduk, mevzuştuk. Sonra transferlerimizi yaptık. Gerek mali sıkıntılar, gerek limit sıkıntıları, Türkiye’deki takımların yaşadığı mali meseleler çerçevesinde manevra alanımız da çok yoktu. UEFA’nın ‘Sattığın kadar alabilirsin’ kaideı sebebiyle de manevralarımız sıkıntılıydı”

“EMRE ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARDI”

Manevra alanımız çok yoktu. Sattığın kadar alabilirsin kaideınca manevra alanımız çok sıkıntılıydı. Emre’nin şapkadan tavşan çıkardığını, bu bir takım işidir. Sadece Emre’nin istediği oyuncular alındı sanılmasın. Emre’nin istediği, öğretmenimızın istediği oyuncular vardı. Her birimizim üstünde durduğu oyuncular vardı. Bizimle alakalı olmayan pek çok oyuncu yazılıp çizildi. Mecburi kalmadıkça yalanlamadık. Emre bana taraftarken, yöneticiyken verdiği inanç, güven hislerini bu süreçte fazlasıyla verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı