Son DakikaTrabzonspor

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu imzayı atıyor

Süper Lig’de oynanan Trabzonspor maçını 3-1 ile geçen Fenerbahçe’de gözler Emre Belözoğlu‘nun görevinin açıklanmasına çevrildi.

Bugün Fenerbahçe Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirilecek ve bu toplantının ardından Emre Belözoğlu’nun uzun süredir yürüttüğü sportif direktörlük görevi resmen duyurulacak.

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç geçtiğimiz haftalarda basın üyelerı ile beraber bir yemek yemiş ve burada Emre Belözoğlu ile alakalı merak edilenleri yanıtlamıştı.

Başkan Koç yaptığı açıklamada, “Beni en çok etkileyen Emre’nin 3-4 dil mevzuşup, oynadığı dönemdeki futbolcu arkadaşlarıyla hala devam eden bağlantıları. Birçoğu Avrupa’nın önemli kulüplerinde görev alıyor. Mesela Samatta’nın ödeme tasarıının taksitlendirilmesi, gelmez dediğimiz oyuncuların gelmesini sağlaması. Emre benden çok finans takımıyla çalışmıştır. Nakit akışını sağlaması, yaptığı sözleşmelerde performansa dayalı sözleşmeler imzalatması bizi çok etkiledi. Sadece yabancı oyuncularda değşehir, yerlilerde de ciddi mesai harcadı. 15-16 yaşındaki çocukların kulübümüze katılmasını sağladı. Bir takımın başarılı olması için şuradaki geçim çok önemlidir; teknik dolaysızör, atletik dolaysızör ve takım menajeri. Fenerbahçe olunca ne oluyor? Erol Bulut, Emre Belözoğlu ve Volkan Ballı. Bu kişiler bu işlemin esas sütunlarıdır. Emre’nin alacağı görev belirlidir. Yoğunluktan dolayı açıklamadık ve en son açıklamak istedik, tüm transferler bittikten sonra. Hak ettiği şekilde bir tanıtım olması için seriye getirmedik. Bir sıkıntı, mesele yok. 1-2 hafta içinde açıklanacak” demişti.

AJANSSPOR

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı