Son Dakika

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’tan seyircili maçlarla alakalı söyleme

Fenerbahçe Televizyonuna açıklamalarda bulunan Koç, Türkiye Futbol Federasyonunun TFF 2020-2021 sezonundaki Süper Lig maçlarının ekim ayından itibaren yüzde 30 kapasite ile seyircili oynanacağı kararı mevzusunda, “Bu yıl farklı bir uygulamaya geçiyoruz. Kombineden ziyade maçlara bilet alma hakkını ilk önce satacağız. Yarın öbür gün bununla alakalı açıklamaları yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Pandemiden dolayı stadın tamamı için bilet satışı yapamadıklarını hatırlatan Koç, “Ama son 2 yıldır 38 bin, 39 bin averajlarla sağ olsun taraftarlarımız Fenerbahçe’yi hep bu mevzuda önde yakaladılar. Doğal olarak hep bir rağbet, arz var. İyi günde de kötü günde de yanımızdalar. Ama bu yıl bilindiği üzere nedenlerden dolayı kısıtlı bir seyirci alabileceğiz. Şimdi o uygulama şu an düşünülen ancak gidişat neyi gösterir göreceğiz ama şu an düşünülen ekim ayından itibaren locaların bütün olarak yüzde 100 kapasiteyle, geri kalan stadyumların da her tribününün yüzde 30 kapasiteyle satılabilmesine müsaade ediyor. İnşallah böyle başlayabiliriz, ondan sonra üstüne koyarak gideriz. Bu bağlamda kombine satmaktansa maç bileti alma hakkını satacağız.” diye mevzuştu.

Bu hakkı alanların karşılaşma biletlerini maç günleri yüzde 20 daha ucuza alabileceklerini anlatan Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sattığımız haklar, satacağımız bilet kapasitesinin üstündeyse TC kimlik numarası kullanılarak dönüşümlü bilet alma hakkını sağlayacaklar. Taraftarlarımız sağ olsunlar çok cöcesurlar, çok sadıklar, her zaman bunu söylüyoruz. Neden tekerrür bunu söylüyorum? Çünkü ‘siz kombineye çıkın, biz alalım, maça gidelim ya da gidemeyelim hiç fark etmez’ diyen çok insan var. En adaletli ve en çok sayıda bu kısıtlı kapasiteyi en çok taraftarla, tekil taraftarla doldurabilmek için böyle bir uygulamaya karar verdik. Bakalım ne olacak ama taraftarlarımızdan her zaman olduğu gibi bugün de bizim yanımızda olmalarını özellikle rica ediyorum.”

“Yaşayan Stat Projelerimiz” kapsamında 200 taraftarlarla gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunu değerlendiren Koç, “Öncelikle mutluyuz. İlk sınamamız, güzel geçti. Canlı bir stadyum olsun istiyoruz. Stadımız daha faal kullanılsın istiyoruz. Bu bağlamda başka yeni uygulamalarımız da olacak. Zaman zaman onları devreye alacağız. Bunlar bir sınamadır ama 200 bilet 1 saatte tükendi. Dolayısıyla başarılı geçtiğini düşünüyorum. Stat turuyla, Fenerium’u ziyaretleriyle, kahvaltılarla ve şu anda adını anlatmayacağım başka yeni düşündüğümüz uygulamalarla burayı mümkün olduğu kadar daha çok kullanılan, daha çok fayda sağlayan ve yaşayan bir yer haline getirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ülker Stadı’nın herkesin ulaşabileceği bir yerde olduğunu belirten Koç, “Stadımıza yürüyerek gelmek çok basit. Aileler için, çocuklar için farklı bir faallik olduğunu ben de burada bizzat yaşayarak gördüm. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buraya icabet eden kurultay üyelerimiz de vardı ve taraftarlarımıza da özellikle teşekkür ediyorum. Bunların devamı gelecektir.” şeklinde mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı