GalatasaraySon Dakika

Fenerbahçe için Audi Cup iddiası! İspanya’dan yapılan şaka ortalığı karıştırdı

AUDI Cup her yıl olduğu gibi bu yılda coşkuyla bekleniyor. Takımların muhakkak olmasından sonra sosyal medyada gündeme oturan bu mevzu çok mevzuşulmaya başlandı.

Fenerbahçe için İspanya’dan gelen iddia ortalığı karıştırdı. Sarı lacivertli takımın, Almanya’da yapılacak olan Audi Cup hazırlık turnuvasında Bayern Münih, Real Madrid ve UD Melilla takımları ile mücadele edeceği iddia edildi.

Ardından işin gerçeği ortaya çıktı… İspanya’da bugünün ‘Şaka günü’ olmasından dolayı Melilla, turnuva haberini bu şekilde hisseyleştı ve Fenerbahçelileri şaşırttı.

Haberin sosyal medyada hemen yayılmasının ardından ‘fake’ olduğu tanımlandı.

GEÇEN SEZON DA KATILMIŞTI

Fenerbahçe, geçen yıl da Audi Cup’a katılmış, Bayern Münih, Real Madrid ve Tottenham ile mücadele etmişti. Sarı lacivertliler, turnuvayı 4. olarak kapatmıştı.

Bayern Münih’in konut sahipliği yaptığı, dört takımın yer aldığı sezon öncesi hazırlık turnuvası olan Audi Cup, 2009’dan beri düzenleniyor.

AUDI CUP NEDİR?

Alman futbol kulübü Bayern Münih’in konut sahipliği yaptığı, dört takımın yer aldığı sezon öncesi hazırlık turnuvasıdır. 2009’dan beri Bundesliga’da sezon başlamadan önce FIFA Dünya Kupası ve Avrupa Futbol Şampiyonası’nın olmadığı sezonlarda düzenleniyor.İlk olarak 2009 yılında Audi’nin 100. yılını kutlamak amacıyla gerçekleştirilen organizasyon, daha sonra düzenli bir hal aldı. Audi Cup, 2007, 2008 ve 2010’daki Franz Beckenbauer Kupası’nın yerini aldı ve Bayern’in sezon öncelerindeki sıradan organizasyonu haline geldi.

TARİHÇE

2009 yılında düzenlenen ilk Audi Cup, 100. yılını kutlamak için araba üreticisi Audi tarafından düzenlendi. Turnuvayı konut sahibi Bayern Münih kazandı. 2007, 2008 ve 2010 yıllarında gerçekleşen Franz-Beckenbauer Cup yerine yapıldı. İkinci turnuva 2011 yılında düzenlendi. Bu turnuvayı İspanyol takım Barcelona kazandı. Bayern Münih 2013 yılında turnuvayı Manchester City’yi 2-1 yenerek kazandı ve 2015 yılında da Real Madrid’i 1-0 yenerek kazandı. 4 turnuvada da ilk ikide yer alan Bayern Münih, ilk defa 2017 yılında yer almadı ve turnuvayı 4. olarak tamamladı. Bu sezonda turnuvayı bir diğer İspanyol takımı Atlético Madrid kazandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı