Son Dakika

Fenerbahçe, Dünya Fenerbahçeli Bayanlar Günü’nü kutladı

Fenerbahçe’nin yalnızca kadınlar ve çocukların huzurunda oynadığı maçlar tüm dünyanın dikkatini çekmişti. 20 Eylül 2011’de Şükrü Saraçoğlu’ndaki Fenerbahçe – Manisaspor mücadelesinde 41 bin 663 kadın ve çocuk; baba, eş ve ağabeylerinin giremediği maçta sarı-lacivertlileri desteklemiş ve dünya basınına da manşet olan tarihi güne imza atmışlardı.

1200

Fenerbahçe için bu eşsiz tecrübe bugün çeşitli yerlerde kutlanırken, kulüp televizyonunda da özel bir program ile ekrana yansıdı. ‘Mazinde bir tarih uyur’ adlı Bozkurt Yılmaz’ın sunduğu programa katılan sarı-lacivertli kulübün kadın yöneticileri Sevil Zeynep Becan ve Simla Türker Beyazıt bu özel günün tarihi bir gün olduğunu belirterek, “O gün verilen bir cezanın bir şölen gününe, bir iftihar anına, ebedî bağlılık ve eşsiz aidiyetin en güzel fotoğrafına evrildi” açıklamalarında bulundular.

Ayrıca Becan tarafından o gün oraya gelen çocukların arasında bugün 12-21 yaş aralığında olan, ilk defa bir maça annesi veya kadın akrabası ile gelen ve bu mevzuda ezber bozan taraftarlar olduğunun altı çizildi. Syazım Türker Beyazıt ise 20 Eylül’de Fenerbahçe taraftarının omuz omuza direnışmanın en güzel örneğini, kaldırımdaki taraftar ve içerideki kadınlar olarak verdiğini belirtti.

Diğer davetliler, Dr. Sezer Yakupoğlu ve Cansu Kenar da söz mevzusu karşılaşmada kadınların ne kadar futbol ve futbol kaidelerına dominant olduğunun da emin olduğunu aktardılar.

Fenerbahçe Kulübü ise Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Günü ile alakalı şu hisseyleşımı yaptı :

“20 Eylül 2011…
Sıradan bir maç günü değşehir,
Sıradan bir tarih hiç değşehir…
O gün, Stadımızda 41 bin 663 kadın ve çocuk taraftarımızla;
Fenerbahçe’yi yıkabileceğini sananlara verilmiş en büyük ders,
Dünyada eşi eşi görülmemiş kararlı bir haykırış,
Fenerbahçe’nin büyüklüğünü bir defa daha yaşayarak tecrübe ettiğimiz, unutulmaz bir tarihtir!
Hep bir ağızdan ‘Fenerbahçe’ diye bağıran on binlerce kadın ve çocuğun gözlerindeki o eşsiz onuru gördüğümüz o gün;
Biz, birlik ve birlikteliğimizin büyüklüğü ile iftihar dinlerken, Fenerbahçe’yi tamamlamak isteyenler hiç ummadıkları şekilde geri adım atmak zorunda kaldılar.
Hiç düşünmeden, bir an olsun beklemeden Fenerbahçemizin peşinden koştuğunuz, O’na sahip çıktığınız, yarınlarımıza iz bıraktığınız için teşekkür ederiz!
Şanlı tarihimizin en güç günlerinde yanımızda durarak kulübümüzün mukadderatını dağiştiren her biri birbirinden kıymetli adsız kahramanlarımızın Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Günü Kutlu olsun!
İyi ki varsınız! Sizler var oldukça Fenerbahçe yıkılmaz!”

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı