GalatasaraySon Dakika

Fatih Terim’den Omar Elabdellaoui’ye ziyaret

Yardımcı koridorunör Ümit Davala ve yönetimsel takım çalışanlarıyla Ulus’taki Liv Hospital’a gelen Terim, rehabilitasyon gören Norveçli futbolcu ile görüştü.

Sağlık Kurumundan ayrılırken basın üyelerına açıklamada bulunan tecrübeli teknik adam, “Dün akşam hadise olduktan sonra da buradaydım. Büyük geçmiş olsun. Allah canını bağışlamış. Bizim çok önem verdiğimiz bir oyuncumuz. Hem saha içinde hem de saha dışında Omar bizim için çok kıymetli. Kendisiyle tekerrür görüştüm. Duygularımı ve düşüncelerimi aktardım. İkimiz de duygusallaştık. O yüzden dışarı çıktım.” diye mevzuştu.

Terim, Elabdellaoui’nin sporseverlerin dualarına ihtiyacı olduğunu belirterek, şunları kaydoldu:

“Galatasaray Kulübü ve bizler, onun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kendisine de mücadele etmesini, bunu yenebileceğini söyledim. Dünden bu tarafa azıcık daha iyi veya biz öyle görmek istiyoruz. Çok basit bir şey değşehir. Bu bir süreç. İnşallah bu süreç onun lehine işleyecek. Ancak basit bir hadise atlatmadı. Tüm futbolseverlerin iyi dileklerine ve dualarına ihtiyacı var. Ailesi ve kendi adına büyük kısmetsizlik ama yaşam içinde olan bu olaylara göğüs gereceğiz. Vakaya bir başka taraftan hiç bakmıyoruz. Çocuklarını mutlu etmek için yapılan bir hadiseyle alakalı başka türlü bir bakış açısına gerek yok. Nasibimizde 2020-2021 yılını sağlık kurumunda geçirmek varmış. Keşke hep sağlık kurumunda geçirseydik de Omar’a bir şey olmasaydı. Herkesin duyguları aşağı yukarı aynı. Bu sevgi dolu yaklaşımımız, gönülden isteğimiz bence yerini bulacaktır. Omar’a da manen müthiş bir dayanak olacaktır. O da bunun şuurunda.”

Zamanın 29 yaşındaki oyuncu lehine işleyeceğini vurgulayan Fatih Terim, “Birkaç günlük incelemeler, hekimlerın testleri onun lehine işleyecektir. Güçlü bir bünyesi var. İnançlı bir çocuk. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah bir an evvel sağlığına kavuştümör. Galatasaray oyuncusunu hiçbir yerde kaybetmek istemez ama böyle bir olayda da ‘Şanssızlığe bak. Oyuncumuz azaldı.’ demez. Bizim için insan sağlığı, her türlü başarıdan ve sıralamadan önemlidir. Onun sağlığına kavuşması bizim için yeterlidir. Onun yetersizliğini seziyoruz. Yoksa başka bir şeyi düşünmüyoruz. Açıkçası dünden beri iyi değşehiriz.” ifadelerini kullandı.

Son dönemde camia olarak güç sakatlıklar ve sağlık meselelerıyla mücadele ettiklerinin hatırlatılıp, ruh halinin nasıl olduğunun sorulması üzerine Terim, şöyle mevzuştu:

“Benim ruh halim iyi olmak zorunda. Belirli ki başa gelen her şeyin daha ağırı, beteri vardır. Şarkasılar ne olursa olsun Allah’a şükretmek, başkaldırı etmemek lazım. Bunun daha kötüsü vardı. Bununla kanaat etmek ve bunun için hamdetmek lazım. İki kere Emre’nin aynı yerden ayağı kırıldı, Muslera’nın bacağı kırıldı ama bunlar yaşam içinde olan şeyler. Bunların daha ağırları, daha kötüleri, Galatasaray camiasını ve spor camiasını sallayacak daha büyük hadiseler olabilirdi ama çok şükür olmadı. Demek ki olanla savaş vereceğiz. Yaşamım süresince öyle davrandım. Şükretmek lazım. Mevcudu yenmek için bir an önce uğraşmak lazım. Yoksa bu endişe ve kahır insanı moral olarak çok daha kötü yerlere götürür.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı