GalatasaraySon Dakika

Fatih Terim’den Mert Hakan Yandaş yanıtı: Galatasaray alternatif olamaz

Galatasaray teknik dolaysızörü Fatih Terim, Gaziantep maçından önce açıklamalarda bulundu.,

Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yaşanan Mert Hakan Yandaş krizine de üstü kapalı cevap veren Terim, “Türk oyuncu piyasasına gelince takımlar çok ise burada Galatasaray bir seçenek olamaz. Fazla takım talip ise Galatasaray’ın zati bir ısrarı olmaz. Galatasaray bir seçenek olamaz. Yerli transferde gidişatımız bu. Allah kısmet ederse takımımızın geleceği ile alakalı yönetimimiz ile mevzuşuyoruz, tahtaya yazdığımız adlar da bu adlardı. Aklımızda her şey bire bir oturmadı ama önümüzde zaman var. Konuşma zamanı gelince zati mevzuştümörüm ama hep birlikte olmak zorundayız, tek ses olmak zorundayız, Galatasaray taraftarına bunu söylüyoruz. Taraftarın olmaması neşe vermiyor ancak yapacak da bir şey yok. Umarım en kısa sürede taraftarlara kavuştümörüz.” dedi

Transferin olmamasının dünyanın sonu olmadığını vurgulayan Terim, “Galatasaraylıların aklı görüşü hep futboldadır. Şu ana kadar isteklerle, olanlar yan yana gelmeyebilir ama dünyanın sonu değşehirdir. Mevcut oyuncularımız da iyidir, kadromuz da iyidir. Bazı fırsat transferlerini de yaptık, 5 Ekim’e kadar zamanımız var, kovalayacağız. Söylenecek halim yok, karalar bağlayacak halim de yok biz Galatasarayız. Taraftardan ricam, Galatasaray ile bir bütün olsunlar, bütün konsantre olun ve hep birlikte Mayıslara koşalım ancak böyle olursa olur. Bazen istekler ile gerçilaveler yan yana gelmeyebilir ama bir daha altını çiziyorum; dünyanın sonu değşehir” dedi.

Galatasaray’ın transfer taktiğini de anlatan Terim, “Bizim geldiğimizden itibaren UEFA cezasından dolayı transferlerin büyük kısmını kiralık oyunculardan yaptık, sattığımız kadar alabildik. UEFA bize bir mani koydu, şunu belirtmem lazım; 36 aldıysak 50 oyuncu da verdik. Galatasaray da bundan iyi ekonomi elde etti; ayrıca iki sezonda 4 de kupa aldı” şeklinde mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı