GalatasaraySon Dakika

Fatih Terim transfer açıklaması! İrfan Can, Visca ve Onyekuru…

Galatasaray Teknik Dolaysızörü Fatih Terim, Gençlerbirliği maçı sonrası mevzuştu.

İŞTE TERİM’İN AÇIKLAMALARI

Tecrübeli teknik adam, “Evet, İrfan’ı istiyoruz. Onyekuru’yu istiyoruz. Muhammet’i istiyoruz. Yazdıkları için söylüyorum. Ben öyle bir liste verdim. Değişim zamanı oluyorsa zorlayacağız. Bazı oyuncuları zorlayacağız. Biz ocak ayında değişim yapıyoruz. Biz temmuzda bir şey yapmıyoruz. Ondan bir önceye gelsek… Borçlar, pandeminin getirmediği kazançlar her kulübün gidişatı güç. Bizim zati, biz bize sayısal olarak geri dönecek olan marifetli oyuncuları almaya çalışıyoruz. Çok evvelden bu adları veriyoruz. Benim her söylediğim ad ya alınıyor, ya biz alamıyoruz. Başkalarına scoutluk yapmaktan yorulduk. Herkes gittiği yerde başarılı olsun ama Galatasaray’ın zaman zaman değişime ihtiyacı var. Ben lüzumlu hassasiyeti göstereceğine inanıyorum yönetimin. Göstermemiz lazım. Kimseyi almadan kimseyi vermeyi düşünmüyorum teknik olarak. Ben teknik olarak söylüyorum. Eğer isterse Galatasaray kulüp yönetimi, Galatasaray çıkarı için ona karar verip verebilirler. Ben kimseyi almadan kimseden çıkmak istemiyorum. Belki de 4 maç cezalı olduğum için mevzuşamadım. Basın toplantısı, hepsi yasak. Belki de hafta içinde Galatasaraylıları bilgilendirme adına beyaz gömlek giyebiliriz. Doğru bilgi alsınlar diye. Onyekuru’dan İrfan Can’a kadar hatta ben buradan söyleyeyim, Visca da dahil başka bir takım istiyorum. İmkan var da istemiyorum diye bir şey yok. Yönetim de elinden gelenin daha fazlasını yapacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yönetimden temennilerini açıklayan tecrübeli öğretmen, “Transferle alakalı söylenecek şey şudur. Birçok ad çıkıyor. Listemizi verdik. Herkes de öğreniyor. Ancak, Galatasaraylıların özellikle öğrenmesini istiyorum. Çok fazla olanakımız var da yapmıyormuşuz gibi bir gidişat yok. Olmayan ihtimallerı daha fazla zorlayarak daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ben yönetimimizin elinden geleni yapacağına inanıyorum. Elinden gelenin fazlasını yapmasını istiyorum.” diye mevzuştu.
Maçı değerlendiren Terim, “Oyuncularımı hem ilk 11’i, sonradan girenleri canı gönülden kutluyorum. Çok iyi oynadılar. TV başında izleyen tüm futbolseverler, bu futbolu özleyen Galatasaraylıların da bir nebze neşeyi yerine gelmiştir. Erken gol bulmak bizim gibi takımlar için önemli avantaj. Gençlerbirliği’ne geçmiş olsun ama bu skorun ve oyunun çıkmasındaki etmenlerden biri Gençlerbirliği’nin oynama isteği. Ne olursa olsun, bu çok iyi bir düşünce. Onları kutluyorum. Oyunu çirkinleştirmeden oynama isteği gösterdiler. Futbol adına güzel şeyler ortaya çıktı. Bizim tüm anlayışımız o şekilde zati. Güzel bir reyin ve güzel aksiyonlar oldu. Filhakika güzel bir futbol ortaya koyan takımımı kutluyorum.” dedi.

Maçtaki hakem yönetimini de eleştiren Fatih Terim, “Kaybedince değşehir yalnızca, bazı şeyleri şimdi 6-0 kazanınca da söyleyelim. Bileğe basılıp tek atılan oyuncu Seri. Taylan’a yapılanları Halil Umut Meler hiç olmasaydı VAR’a çağırsaydı. Aynı pozisyonda Muslera’nın ayağı kırıldı. Arda’ya yapılan kafa darbesi masum değşehir. Halil Öğretmen, ne biz ne yöneticimiz bir şey söylemiyoruz. Rahatsız olmuyoruz, anlamadık değşehir ki. 1 saniye sonra bizim analistlerimiz içeride özel hazırlanıyor önümüze koyuyorlar. İnsan bir çağırır, o kafa darbesi suçsuz mu değşehir mi. Rica ediyorum azıcık daha duyarlı olsunlar. Oyunun 0-0’ı, 1-0’ı, 6-0’ı yok. Reyin farklı devam ederken ona göre farklı faul verelim yok. Kim ikaz etti, onu aramıyorum. Duyarlı olmalarını rica ediyorum. Bu kaideler çok önemli kaideler. Bize işlemesin yalnızca.” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı