GalatasaraySon Dakika

Fatih Terim suskunluğunu bozdu! Transfer açıklaması geldi

Galatasaray teknik dolaysızörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda Hajduk Split ile oynanacak maçtan önce açıklamalarda bulundu.

Pandemi öncesi ve sonrası iki farklı takım olduk. Ocak ayı ve şu anda… İlk defa bu kadar uzun bir hazırlık dönemini beraber geçirdik, geçen sezon bundan mahrum kaldık. Bu sezon ise daha iyi durumdayız. Geçen sezon pek de istediğimiz gibi bir ilk yarı geçmedi ve kendi adıma da çok üzüldüm. Ben hayatım boyunca kazanan futbol modelini bu ülkeye getirmek için çok uğraştım. Dolayısıyla geçen sezonun ilk yarısındaki fiziksel düşüşümüz bizi üzdü. Pandemiden sonra oynadığımız ve hadiseler olduğu maçlarda aldığımız sonuçlar da bize yara verdi. Geçen sezon pandemi sonrası ideal oyunumuza tekrar kavuşamadık ama ara sonrası oynadığımız ilk oyunda yapılanlar bizi etkiledi. 15-20 saniye ofsaytın oynatılması, Muslera’nın ayağının kırılması, üstüne Andone’nin ayağının kırılması. Altından kalkamadık o sürecin.

ŞU AN TRANSFER YAPMAMIZ ÇOK GÜÇ

“Bu yıl daha farklı başladık. Çok uzun zamandır gelecekle alakalı mevzuşmak istiyorum. BeIN’de bir program vardı, iptel ettim. Burada mevzu transfer, almak, vermek değşehir, daha derin mevzular. Biz geldiğimizden bu yana zati satmadan alamıyoruz. Şu anda transfer yapmamız çok güç ve kulübümüzün bunun altından kalkabilmesi için birçok elementin toplanması lazım. Dolayısıyla transfer yapmak çok güç, zamanında almak daha da güç. Herkes orta saha neden yok diyor ama bunun nedenleri var.”

KİMSEYİ SUÇLAMIYORUM

“Ekim’e kadar alabileceğimiz ne varsa zati alırız ama ben bu işin çok da basit düzeleceğine inanmıyorum. Ne kadar kazancınız olursa olsun, bu giderler ve bu borçlarla çok güç. Burada kimseyi suçlamıyor. Bana dokunuşlarla alakalı sorduğunuz için bunları anlatıyorum. Doğruların en doğrusunu anlatmak lazım. Sanki var da biz almıyoruz, böyle bir şey yok. Arkasıık başka şeyleri mevzuşmak zorundayız. Borcu, borçların faizinin ödenmesinin pek mümkün olmadığı bir dönemdeyiz”

“BİZ HAVAYA GİRMEYİZ”

“Elimizdeki kadromuzu çok iyi çözümleydiğimizi düşünüyorum ve hazırlık dönemimizi de buna göre planladık. Pandemi olmasaydı da zati yurt dışına gitmeyecektik. Florya’da kaldık ve herkesi akşamları evine gönderdik. Arkadaşlarımız dört dörtlük yaklaşımda bulundu, şu ana kadar iyiyiz ama yarın ne olacağımızı belirli değşehir. Ne ben ne de futbolcularımızı 2 maç kazandık diye hava girecek insanlar değşehiriz”

“ARTIK ALIP SATMAK ZORUNDAYIZ”

“Kadro derinliği, transferler ve açıklamalar hepsi kabul.. Ben listemi tahtaya yazdım ve daha sonra zati herkes o listeyi öğrendi. Yapmak istediklerimizi anlattık ve yönetimimiz de bana yeni bütçe sayıımının geçmişe oranla daha da düşük olması gerektiğini söyledi. Ben de itiraz etmedim, nasıl isterseniz öyle olsun dedim. Futbolcu satma işleminde başarılı olamayınca alınma, darılma olmasın hepimiz, almada da sıkıntı yaşadık. 1 yıl önceden Omar ile alakalı bir düşüncemiz vardı, o da sözünde durdu, geldi. Diğer genç arkadaşlarımızda da eş bir vaziyet söz mevzusu. Mümkünse kiralık oyunculardan uzaklaşalım şeklinde bir önerim oldu, azıcık güç ama şu anda kiralık oyuncumuz az. Ne olur? Futbol enerjik reyin, her an her şey değişebilir.Şu bir gerçek ki; Galatasaray bundan sonra öyle yüksek sayılarla transfer yapabilecek durumda değşehir. Bütün tersi, alıp satmak zorunda. Bugün Ozan Kabak’ı 11 milyon euroya sattık ama Ozan’ı Florya’da yetiştiren teknik adamların aldıkları maaşlar da ortada”

“DAHA COŞKULU FATİH TERİM”

“Şarkasılar ne olursa olsun biz Galatasaray olarak mevcut her kulvarda kazanmak isteyen bir takımız. Ben görevine bağlı, görevini inanılmaz özveriyle yapmaktan dolayı mutlu olan biriyim. Sağlığım yerinde, ailemiz, büyük ailemiz yerinde. Bir sıkıntı yok; zaman zaman yükselmeler olur bunlar da yaşam içerisinde var.”

“UEFA AVRUPA LİGİ’Nİ ÖNEMSİYORUM”

“UEFA Avrupa Ligi’ne çok önem veriyorum ama fikstür öyle bir denk geldi ki.. Bu da bizim kusurumız. Şampiyonlar Ligi fikstürüne alışık olunca UEFA Avrupa Ligi’nde azıcık yadırgıyoruz açıkçası.. Arkadaşların bu fikstür de dinlenmesi de gerekiyor. Çıkartacağımız takım ne Başakşehir maçındaki takım olacak ne de Neftçi ile oynayacağımız maçtaki gibi olacak. UEFA’yı önemsiyorum, diri kadrolar ile mücadele etmek zorundayız”

“BEYAZ SAYFA! AYNI DÜŞÜNCEDE DEĞİLİM”

“Bugünden Fenerbahçe ile alakalı bir şey söylemek doğru değşehir. Maçlardan önce bir şey söylemem.. Bazı arkadaşlarımız “bir beyaz sayfa” beyanı var. Biz aynı çatı altında olabiliriz ama aynı fikirde olmak zorunda değilim. Bu kadarla bırakalım. Maçtan sonra bakalım neler olacak. Her şeyin yeri var, zamanı var. Ne sorulacaksa ne söylenecekse onların hepsini dinleriz, yanıtlarız. Abdürrahim bey, “beyaz sayfa” diyor ama ben aynı fikirde değilim, buna mecburi de değilim”

“HAKEME BU SEZON DAHA AZ İTİRAZ”

“Geçen sezon hakeme itirazdan dolayı canımız çok yandı, oyuncularımızı bu mevzuda uyardık. Futbolcularımız da arkasıık itiraz etmiyor. Daha bitkin olan, güç kaybeden bir futbolcunun hakeme itirazları olacaktır, hiç olmasa daha iyi.”

“TARAFTAR BİZİM GÜCÜMÜZ”

“Galatasaray seyircisiz oynamaya alışkın olmamalı. Ne tadı var, ne tuzu var. Taraftarsız bir futbol düşünmek mümkün değşehir. Pazar günü Ali Sami Yen’i düşünsenize… Taraftarımızı çok özledik. Belki oynadığımız şu futbolu taraftarımız olsaydı çok daha yukarıya çekebilirdik.”

“SAKATLIKLARDA SON VAZİYET”

“Emre Akbaba bu hafta idmanlara başlıyor, o da en kısa sürede bizimle olacak. Saracchi çok ağır değşehir ama bir sakatlığı var, çsaçma atlatacaktır; Fener maçına oynatabilir miyiz öğrenmiyorum ama Saracchi oynamak istiyor. Aldık, sattık işlemi gerçek anlamda gerçekleşirse oynamasa da Muslera’yı listeye yazmak istiyorum olmazsa da Ocak ayında listeye yazacağım. Ocak’ın önüne çekebilir miyiz, buna bakacağız.”

“FALCAO VE DIAGNE”

“Falcao ve Diagne’nin gol atmasından mutluyum, takıma daha fazla ayak uydurdular, yalnız kalmıyorlar. İkisinden de hoşnudum. Diagne 10 aydır oynamıyor, geç de olsa daha da forma girecek. Keşke düşüncemdeki fizik niteliklerine gelseler de Falcao ve Diagne’yi aynı anda oynatsak. Bazen idmanlarda sınıyoruz, Falcao ve Diagne zamanı geldiği zaman aynı anda oynayabilirler, biz ona göre çalışmamızı yaparız. Şu anda ikisi de iyi gidiyor, inşallah öyle de giderler.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı