GalatasaraySon Dakika

Fatih Terim: İyi ki yaşamımda Galatasaray var

Galatasaray Teknik Dolaysızörü Fatih Terim, tur atladıkları Netfçi Bakü maçının ardından Türk ve Azerbaycan basının suallerını yanıtladı.

“OYUNCULARIMDAN MEMNUNUM”

Oyunun hakimiyetü sürekli bizde olduğu için özellikle de ilk yarıda rakibi oynatmayıp, pozisyon üzerine pozisyon bulunca rahatlık olabilir, hafta sonundaki maçı düşünmüş olabilirler ama ben hoşnudum oyuncularımdan. Bir kez iyi mücadele etiler. Bol pozisyon bulduk, bir tane ölü toptan gol yedik. Turu garanti edecek bir reyin stilını ortaya koydular.

“DOĞRU ROTASYON ÖNEMLİ”

4 kişinin dinlenmesini, 3 de değişiklikle 7 kişi, yüzde 70 eder, bazılarının oynama ihtiyacı var Luyindama gibi, onun kalmasını istedik ve Marcao ile Saracchi’yi de devam ettirdik. 6-7 oyuncumuz dinlenmiş oldu. Bunu zaman zaman yapmak zorundayız. Doğru rotasyon önemli, bugün doğru oldu. Diğer arkadaşlarımızı da görmüş olduk. Mesela bugün turu geçip konutumuza gitmekti. Kazasız belasız bir maç da oldu Allah’a şükür.

“HİÇ KOLAY DEĞİL BU”

Maç bitti, sabaha karşı İstanbul’a varacağız, hemen bir idman yapıp, Cumartesi kampa gireceğiz ve sonra Pazar maç yapacağız. Hiç kolay değşehir bu.

“KAZANMAMIZ SÜRPRİZ DEĞİLDİ”

Başka bir sonuç olsaydı sürpriz olurdu, bizim yenmemiz sürpriz değşehir ama karşımızda dişli bir rakip bulduk. Başarılar diliyorum Neftçi’nin komandolarına.

“AZERBAYCAN BİZİM CANIMIZ”

Azerbaycan’ın konukseverliğine teşekkür ediyorum, bizi her geldiğimizde en iyi şekilde ağırlıyorlar. Kardeş Azerbaycan’dan, kardeşçe ayrılıyoruz. Onlar bizim canlarımız, kardeşlerimiz, her şey için teşekkür ederiz.

“İYİ Kİ HAYATIMDA GALATASARAY VAR”

  1. maça çıktım teknik dolaysızör olarak. Bunu sözcüklerle anlatmak çok güç, ne kadar onurlu olduğumu anlatamam. İyi ki yaşamımda Galatasaray var, yapacağım en kısa tanım bu olur.

“BUNU HERKESİN ÖĞRENMESİ GEREK”

  1. yarıda yediğimiz gol bizi uyandırmış olabilir. Önemli olan şu, oyn anlayışımızı yansıttığımız mücadele için, bizim bu uzun yolda beraber oynama kültürünü kazanmak öncelikli amacımız. Bizim için bu çok önemli. Girenin, çıkanın fark etmemesi için hangi anlayışla, hangi düzenle ne yapmak istiyoruz, bunu herkesin öğrenmesi başarılarımızda çok önemli rol oynayacak. Oyunun her döneminde buna dönüş yapıldı, goller de bizi uyandırdı, daha önceki halimize döndürdü. Oynama kültürünü birliktece geliştirmemiz ve bu alışkanlığı sürdürmemiz lazım.

“SEKIDIKA’YI BİZ BEĞENDİK, ALDIK”

Sekidika sizde denenmiş, beğenilmemiş, biz beğendik, olur bunlar. Bazen beğenmezsiniz, sonra kısa sürede gelişim gösterir. Genç oyuncular için erken karar vermemek lazım, gelişimleri ve değişimleri çsaçma olabilir. Biz beğendiğimiz için aldık, inşallah daha iyi olacak.

“HAJDUK’A DİKKAT ETMEMİZ GEREKECEK”

Çok değerli bir takımdır Hajduk Split. Neticede dünya futbolunda yeri olan bir ülkenin takımı. Dikkat etmemiz gerekecek. Arkasıık seyirci avantajımız var da diyemiyoruz. Her maç, her şeye açık bir pandemi dönemi geçiriyoruz. Şimdi arkadaşlarla döner dönmez daha rahat bir tahlil yapacağız. Aşağı yukarı Hajduk Split’in düşeceğini öğreniyorduk, diğer takımdan önde bir takımdı. İstanbul’da inanıyorum ki turları geçeceğiz, ilk amacımız Allah kısmet ederse gruplara kalmak, sonrasına hayırlısıyla bakarız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı