GalatasaraySon Dakika

Fatih Terim: İsterlerse ben de giderim!

Galatasaray teknik dolaysızörü Fatih Terim, Başakşehir karşısında aldıkları 2-0’lık başarıyı dağerlendirdi. Marcao ayrılacak mı? sualine alakanç bir yanıt veren Terim, “Galatasaray ekonomisine katkıda bulunacaksa bireylerin hiçbir önemi yok. Benim de bir yardımım olacaksa Galatasaray’a, ben de giderim. Bizim bu stil oyuncuları alıp, büyük sayılarla satmayı gaye edinmemiz lazım. Galatasaray’ın başkanı ve yönetimi var. İdari ve ekonomik işlerle onlar ilgilenir. Bunu kulübe bırakmak lazım. Bizim Marcao gibi daha çok oyuncu bulup, daha yüksek sayılara satmayı amaçlamamız lazım” şeklinde mevzuştu.

Maçın hakemini tebrik eden Terim, “Bu akşam skordan bağımsız olarak hakem Atilla Karaoğlan ve takımına tebriklerimi göndermek istiyorum. Maçın iyi geçmesini sağladı. Tesir altında kalmadan çok iyi maç yönetti” dedi.

Futbolcularını tebrik eden Terim, “Keşke hepsinden tek tek bahsedebilsem ama zaman yetmez. Bütün oyuncularıma özverileri için teşekkür etmek istiyorum. Galatasaray taraftarının şeref duyacağı bir takım yavaş yavaş alana geliyor. Taraftarlarımız, Galatasaray’ı özledi. Bu güzel oyunu da özledi. Oram buram ağrıyor diye bir gün dahi gerekçe bulmayan bir takım oyuncusu Marcao. Başkanımız ve yönetimimiz öyle uygun görürse öyle davranılır. Yenisini buluruz, başadaleını buluruz, var. Alıştık, geldiğimizden beri cezadayız zati.” ifadelerini kullandı.

Maçı değerlendiren Terim, “İlk 35-40 dakika gayet iyiydik, son 5 dakika üzerimize geldiler. İkinci yarıya skor olarak önde başladık ama reyin olarak başlayamadık. Rakibin 4-4-2’ye dönmesiyle bocalama oldu. Oyuna müdahale etmem gerektiğini hissettik, işler o noktada iyiye gitmeye başladı” şeklinde mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı