GalatasaraySon Dakika

Fatih Altaylı’dan vaka iddia! ”Fatih Terim idareyicilere küfürler ediyor”

Başarılı gazeteci ve Galatasaray daha önceki yöneticisi Fatih Altaylı, Bloomberg HT’de yayınlanan Spor Saati programında Fatih Terim ve Galatasaray’ı yorumladı.

“YÖNETİCİLERE KÜFÜRLER EDİYOR”

“İçeride olanları anlatayım mı? Fatih Terim, hollerde yöneticilere küfürler ederek dolaşıyor. Florya’da yöneticiler, Fatih Terim’den buluşma alamıyorlar. Ben de vermem o yöneticilere buluşma filan. Aciz bir yönetim.”

“EN PAHALI KADRO SENDE TERİM”

“Takımı, teknik dolaysızörü yönetmekten aciz bir yönetim ama yönetim aciz de, peki ey Fatih Terim, yönetim senin istediğin transferleri yapamadı. Senin altında hala Türkiye’nin en iyi takımı var kadro olarak baktığında. Bunu takım yapıp yapamadığın ayrı bir tartışma. Bunu takım yapıp yapamadığın ayrı bir tartışma. En pahalı kadro sende.”

“TERİM CANIMIZ CİĞERİMİZ AMA NORMAL OL KARDEŞİM”

“Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi yenememesinin nedeni orta sahada 1-1.5 oyuncunun yetersiz olması mı? Kimi istedin de alınmadı? Hangi büyük marifet var keşfettiğin? Ne olmadı, ne? Diagne veya Falcao top taşıünıyor olmasının nedeni 1 tane orta saha adamı mı? Ne? Sürekli ağız burun büzüştürmekle bu işler yürümüyor. Fatih Terim canımız ciğerimiz. Bize yaşattığı başarılara minnet etmemek mümkün değşehir. Ağabey sen de banal ol kardeşim.”

“NE OLUYOR, LOOK AT THE TABELA”

“Rangers’a elenmek neyin nesi ağabey? Rangers baktığın zaman Avrupa’nın üçüncü sınıf takımlarından bir tanesi, haydi iki. Rakibin sana büyük saygı dinliyor. Sen sana büyük saygı dinleyen rakip teknik dolaysızörle niçin münazara ediyorsun ağabey? Steven Gerrard ile maç esnasında niçin münazara ediyorsun? Adam sana Avrupa’nın en iyi takımlarından biri demiş, en iyi öğretmenlerden biri demiş. Sana bir sürü güzel şeyler söylemiş. De ki söylemedi. Sen onun ağabeyisin. Ne oluyor, look at the tabela!”

“3 MAÇTA POZİSYON YOK”

“3 maç oynuyorsun, 3 maçta pozisyonun yok. Dear Technical Director, where is the pozisyon? Şunu anlarım, futbolda şöyle günler vardır, baskı altına alırsın, her şey olur ama olmaz. Olmadı mı olmuyor. Emre’nin poposuna çarpan Johnson’un frikiği. Tek kale oynadın, pozisyonları yok, orta sahadan vurdular oldu. Kimse Fatih Terim’e o gün kötüsün demedi.”

“SENDEN BAŞKA HERKES SUÇLU”

“3 maçta 0 pozisyon neredeyse. Rakip kalecilerin kurtarışı yok. Kaybedilen puanlar, kaybedilen büyük para 6 milyon euro, neredeyse 60 milyon TL. Bunu da kaybettin. Sonra benden başka herkes suçlu. ‘Sorumluluk bende’ ama suçlu futbolcular. ‘Tüm mesullüğu alıyorum’ ama suçlu yönetim. Sakin ol, rahat ol. ‘Arkadaşlar ben çuvalladım, istifaya hazırım’ de. Yönetimde de bu yok, daha Terim’den buluşma alamıyor. Terim’in yerinde olsam ben de bu yöneticilere buluşma vermem, bunlar kim?”

“TERİM ÇOK KIYMETLİ BİR İSİM”

“Fatih Terim’in tespitleri Kasımpaşa maçı sonrası açıklamaları son derece doğru. Ben Galatasaray’ın başkanı olsam, genel heyetinden biri olsam… Fatih Terim, Galatasaray açısından sembolik olarak da, her açıdan da çok kıymetli bir ad. Bütün söylediklerimi bir kenara atalım.”

“FATİH TERİM’İ CEO YAPIN”

“Yapılması gereken şudur. Ben bugün Galatasaray’da yetkili olsam, tenim ki, ‘Seni futbolun sahibi olan Sportif AŞ seni müreffeh aza olarak atıyorum, CEO yapıyorum’ Satmak mı lazım sen sat, almak mı lazım sen al, atmak mı lazım sen at. You are the Boss! Öyle bir hale getir ki bütün bu satma, alma, oynatma, oynatmama işlerini bırak. Çok net.”

“TERİM, ALMAYI VE SATMAYI BİLİYOR”

“Yönetimler satmayı öğrenmiyor. Fatih Terim öğreniyor. Yönetim almayı da öğrenmiyor. Fatih Terim öğreniyor. Teknik mevzuları zati öğrenmez yönetim, Fatih Terim onu da öğreniyor. Gel ağabey! Ben Galatasaray’ın başkanı olsam yapacağım tek şey budur. Fatih Terim’i Sportif AŞ’ye CEO olarak atarım. Mali işlerden kavrayan dünyaca ünlü birini de koyarım tamam.”

“BU BORÇTA TERİM’İN DE PAYI VAR”

“Özhan Canaydın döneminde Fatih Terim 40 transfer yaptı. Gittiler çöpe atılmış Revivo’ya 10 milyon dolar verdiler. Burak Elmas, Ali Dürüst, Özer Saraçoğlu vardı. Büroda dedim, ‘Çılgınlık bu, verilir mi bu para’. Galatasaray’ın bugünkü batağı, Revivo’ya 10 milyon dolar verilerek başlandı. Sonra üstüne tüyler dikildi, en büyük tüyü de Ünal Aysal dikti. Var, Galatasaray’ın borcunda Fatih Terim’in hisseı var. Yok demesin. Cehalete her şeyi yutturursun da öğrenene yutturamazsın. Gitsinler, arşivler açık. Aynen böyle oldu. Startı budur. Sonra çığ gibi büyüdü o işler ama başlangıç o.”

“BAŞKAN O DÖNEM POMPACILIK YAPIYORDU”

“Ben Galatasaray’ın tarihini yaşadım, uzaydan gelmedim ben. Beni kulüpten atan başkan o zaman esamisi yoktu kulüpte, pompacılık yapıyordu benzin istasyonunda. Nasıl aldığını öğrendiğim benzin istasyonunda. Ayıp değşehir. Öğretmen ister, yönetim alamaz.”

“SIRÇAİAYI YAKALAYAN TEK YAPIŞKAN TERİM”

“Fatih Terim’in bugün önemi aslında daha fazla. Camiayı bir arada yakalayan tek yapışkan Fatih Terim. Kulüp yönetim heyeti adı altında olan Dursun Özbek’i, benim de içinde bulunmuş olduğum bir grup ablavut yönetimden alacağız diye bu güruhu koyduk, bunlar da Fatih Terim’in tırnağı olamaz. Taraftar da bunu öğreniyor.”

“BU İŞLER ‘I LOVE YOU’ İLE OLMUYOR”

“Fatih Terim’in ayarını yönetim bozdu. Net mevzuşmak lazım. Bu işler ‘I Love You Terim’ ile olmaz. Terim sizleri ciddiye almaz. Bir tarafta oğlu üzerinden başkancılık oynamaya çalışan bir başkan, bir taraftan ne idüğü meçhul, nereden indiği meçhul bürokratımsı bir adam ve bir de ‘I Love You Öğretmenim’ diye dolaşan bir Abdürrahim Albayrak. İyi, hoş filan filan da bugün senin yanında daha öncekinden sana desteklediyen insanlar yok. Arkasıık ağırlık noktası olması lazım Abdürrahim Albayrak’ın. Olamadığın zaman böyle olursun. Bazı Galatasaray etraflarında tuhaf eleştiriler yapılıyor. Neler yazıyorlar bir görsen…”

“TERİM DENEMİYOR, DENE”

“Fatih Terim, kağıt üzerinde en iyi takımı çıkarmıştır. Türkiye’nin şarkasılarında doğru yapıyor. Bir takım sınamalar yapıyor ve kaybediyor olsa anlarım. Belhanda yedek, Feghouli oynamıyor, Taylan yok filan anlarız. Taylan Antalyalı o görevi yürütemiyor. Rakipler uyandı senin işine. Taylan’ın işlevi kalmadı. Neden Donk’u sınamıyorsun, sına. Sen daha önce Ömer Bayram ile oynadın. Neden demiyorsun. Olmadık yerde alıyorsun. Onyekuru’nun yokluğunda Ömer Bayram’ı neden oraya koymuyorsun, bir sına.”

“YAŞLANMA EMARELERİ VAR”

“Arda ile olmayacağı çok net. Sürekli tepki toplayan adlarda neden ısrar ediyorsun. Bir sına. Ruhen yaşlanma emareleri var Fatih Terim’de. Belki de ruhen yıpranmış, yorulmuş olduğundan kendini gözetecek şeyler yapıyor.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı