Son Dakika

Fabrice N’Sakala: “Şampiyon olursak stadyumda gitar çalacağım”

Beşiktaş’ın Demokratik Kongolu sol beki Fabrice N’Sakala, Ümraniye Nevzat Demir Kuruluşları’nde düzenlenen basın toplantısında suallerı yanıtladı. Öncelikle Beşiktaş’ta olmasıyla alakalı mevzuşan tecrübeli oyuncu, “Beşiktaş’ta oynadığım için çok mutluyum ve burada olmak çok güzel. Türkiye’de birçok oyuncu burada olmak ister. Bu ailenin bir bireyi olmak bir ayrıcalık. En iyi şekilde çalışmaya devam ediyoruz” diye mevzuştu. Transfer süreciyle alakalı da mevzuşan N’Sakala, “Transferimden önceki süreçte birçok kulüp, menajerimle temastaydı. Türkiye’ye gelmeden önce büyük bir takımda oynamak için çok çalıştım. Burada olmak kolay değşehir, buraya gelmek de kolay değşehirdi” dedi.

“İLK TEMASIN SERGEN YALÇIN’LA OLDU”

Beşiktaş’a transferi öncesinde kulüpteki ilk temasının Teknik Dolaysızör Sergen Yalçın’la olduğunu ifade eden Fabrice N’Sakala, “İlk olarak teknik dolaysızörümüzle görüştüm. Onu daha önce de tanıyordum. Ne hissettiğimi, ne düşündüğümü anlattım. Kontratım da bitiyordu. Sergen Yalçın benim Beşiktaş’ta ilk görüştüğüm ad oldu” dedi. Lige iyi başlayamadıklarını da söyleyen N’Sakala, “Çok fazla yeni oyuncu var takımda ve alışma sürecinden geçiyoruz. Bireysel olarak baktığınızda çok iyi oyunculardan heyeti büyük bir takımız. Ancak küçük ayrıntılar var. Bunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Özgüvenimiz yüksek. Bu haftadan itibaren de en kısa zamanda en iyi şekilde tekerrür başlayacağız” ifadelerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ FORMASIYLA GOL ATMAK İSTERİM”

Caner Erkin’in ayrılmasının ardından bu futbolcuyla kendisinin kıyaslanması hakkında da mevzuşan 30 yaşındaki oyuncu, “Kıyaslamayı çok dinliyorum, bu çok karşıma çıkıyor. Benim kendime göre bir stilım var, onun da kendisine göre bir stilı var. Aynı neticeyi beklemek doğru olmaz. İkimiz de farklıyız. Şampiyonluğa inanıyoruz. Çok fazla maç var bu yıl. Geçen yıl da kötü bir başlangıç olmuştu ancak takım üçüncü sıraya yükselmişti. Çok pozitifiz bu mevzuda ve şampiyonluğa inanıyoruz” diye mevzuştu. Geldiğinden bu yana Beşiktaş’ın büyüklüğünü öğrendiğini de söyleyen N’Sakala, “Beşiktaş’ın büyüklüğünden etkilendim. Alanyaspor’da bir takım arkadaşım Beşiktaşlıydı ve kararımda çok tesiri oldu. Gol atmak isterim ancak benim önceliğim önümdeki kanat oyuncusuna destekledimek ve skor onların görevi. Çok öne çıkarsam takımın gol yeme tehlikeyi olabilir. Natürel ki önceliğim korunma ancak Beşiktaş formasıyla gol atmak da isterim” açıklamasını yaptı.

“ŞAMPİYON OLURSAK GİTAR ÇALACAĞIM”

Beşiktaş’a transferinin açıklandığı videoda gitar çalan Fabrice N’Sakala, taraftarlardan birçok ileti aldığını ifade etti. Futbolun çok popüler olduğunun altını çizen N’Sakala, “Beşiktaş’ın çok fazla taraftarı var. Taraftarların sosyal medyadaki her iletiına yanıt veremiyorum. Alanya’da bu kadar alaka yoktu natürel ki, burada vaziyet farklı. Gitar çalma sözüm var. Kuruluşlarda azıcık utanıyorum ve bu sebeple gitar çalmıyorum. Ancak söz veriyorum, şampiyon olunca gitar çalacağım” dedi. Beşiktaş’ta şimdiden çok fazla güzel anısı olduğunu da söyleyen N’Sakala, “Aboubakar, Türk müziklerini çok hoşlanıyor ve dans etmeyi hoşlanıyor. Onunla çok fazla böyle anılarımız oluyor. Daha önce de buradaydı ve bu kulübü çok iyi öğreniyor. Mutluluk ve pozitif vaziyet çok fazla. Başarının anahtarlarından birisi bu. Kötü sonuçlar alıyoruz ancak natürel ki pozitif olmamız da gerekiyor. Bunu kendi aramızda mevzuşup tartışıyoruz. Mutlu ve pozitif olmak başarıyı getirecek etmenlerden birisi” diyerek devam etti.

“MAÇ MAÇ İLERLEYEREK EN İYİ GİDİŞATA GELECEĞİZ”

Beşiktaş’ın genç file bekçisi Ersin’le olan geçimle alakalı da mevzuşan N’Sakala, “Ersin çok iyi bir kaleci. İdmanlarda da bu niteliği görebiliyorsunuz. Öğreniyor, öğrenmeye de açık. Kusurları olacaktır, herkes yanılgı yapıyor. İlerisi için kendisiyle alakalı çok pozitif düşüncelerim var. Savunmada da birbirimize maç maç daha fazla adapte oluyoruz. Ofsayt için çizgi halinde kalmamız bile oynadıkça gelişen özellikler. Her maçta daha iyiye gidiyoruz ve ben gelecek adına çok umutluyum” dedi. Türkiye’deki derbilerle alakalı suali de yanıtlayan Fabrice, “Derbilerin önemini öğreniyorum. Ben de başka takımlarda oynadığım zamanlarda, bu stil maçları oturup televizyondan izlemek isterdim. Taraftar açısından da anlaşılabilir bir vaziyet. Taraftarlar tüm hafta süresince kulüp geçmişiyle tarihiyle alakalı yayınları takip ederek maçlara hazırlanıyor. Bu da bence futbolcu adına güzel bir baskı. Ben de sabırsızlıkla bu maçların gelmesini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

“EROL BULUT HİÇBİR ZAMAN BANA ‘GEL’ DEMEDİ”

Transfer döneminde Fenerbahçe Teknik Dolaysızörü Erol Bulut’un kendisini Fenerbahçe’ye götüreceğiyle alakalı çıkan haberler hakkında mevzuşan N’Sakala, “Erol öğretmenle çok iyi şehrişkilerimiz var. Ancak o bana hiçbir zaman bana ‘Fenerbahçe’ye gel’ ya da ‘Fenerbahçe’ye kazanç misin’ demedi. Her zaman seçimi bana bıraktı. Çünkü onun için futbolcunun seçimi önemlidir. Alanya’dayken de birkaç defa böyle diyalog geçmişti ve ben de burayı seçim ettim. Hala da mevzuştümörüz kendisiyle, mesajşimimiz kopmadı ancak natürel ki rakibiz. O Fenerbahçe’de, ben Beşiktaş’tayım. Konuşuyoruz ama arkasıık aynı şeyleri mevzuşmuyoruz” dedi. Son olarak aynı mevkide oynayan genç Rıdvan hakkında mevzuşan N’Sakala, “Rıdvan iyi bir oyuncu. Zati buraya gelmeden önce de kendisini öğreniyordum. Ersin gibi geleceği çok parlak bir oyuncu. Kulübümüzde Utku, Emre gibi bu yaş itibariyle çok iyi oyuncular var. 2-3 yıl sonra ben bu adların Beşiktaş’ın büyük oyuncuları olacağını iddia ediyorum. Rıdvan’a saha içerisinde azıcık ağabeylik yapmaya çalışıyorum. Gençlerle alakalı çok umutluyum” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı