Son Dakika

Ertuğrul Sağlam: Hayal ettiğimiz Süper Lig’e yükseleceğiz

İkinci yarı hazırlıklarını Nuri Asan Kuruluşları’nde sürdüren takımımızda teknik dolaysızör Ertuğrul Sağlam, basın üyelerının suallerını cevapladı. Ertuğrul Sağlam, takım olarak çok önemli bir döneme girdiklerini ve başarıya giden yolda tüm kentin birlik olmasına ihtiyaç dinlendiğunu söyledi.

Yeni transferlerin de takıma katıldığını belirten Ertuğrul Sağlam, “Hepimizin hayali olan Süper Lig amacımıza ulaşmak için ikinci devrenin idmanlarına başladık. Çalışmalarımız güzel geçiyor. Birkaç gün içerisinde Tomane’nin de aramıza katılacak. Önceki gün itibariyle Brice Dja Djedje ve Gökhan Karadeniz de idmanlara başladı. Devre arası kampı kuruluşlarımızda gerçekleştiriyoruz. Hafta sonu da hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz. Bunları yaparken diğer taraftan da transfer çalışmalarımız devam ediyor” diye mevzuştu.

Şehirdeki herkesin şampiyonluk için kenetlenmesi gerektiğini ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Şunu herkes öğrensin ki özellikle şehir takımı olup da bir başarı üretmek istiyorsanız, tanımladığiniz niyetlere sağlam adımlarla gitmek istiyorsanız, şehrin içerisindeki tüm zindelerin bu işe gönül vermiş olması ve bu işe desteklediyor olması gerekiyor. Hepimizin öğrendiği gibi Samsun bir futbol şehri. Geçmişiyle futbola dair sahip olduğu değerlerle futbol kültürüne sahip önemli şehirlerimizden bir tanesi. Dolayısıyla şehrimizdeki ‘Samsunluyum ve Samsunsporluyum’ diyen herkesi bu niyet doğrultusunda takımının yanında olması ve destekledimesi hepimizin temennisi. Yöneticisi, futbolcusu ve taraftarıyla hep birlikte hareket edip, iyi günde de kötü günde de birbirimize takviye olmamız lazım. Başarı ancak oluşturacağımız üst düzey sinerji ile gelebilir. Samsunspor’un geçmişine baktığımızda, ne zaman bir bütün olduysak başarı elde ettik. Samsunspor için çok önemli bir döneme giriyoruz. İnşallah Samsun kenti olarak birlikteliği sağlarsak, tanımladığimiz her niyete önümüze çıkacak her maniyi rahatlıkla aşarak yürüyeceğimize yürekten inanıyorum. Ulusımız şunu öğrensin ki biz amacımıza inançlı şekilde yürüyeceğiz. Önümüze çıkacak her maniyi birer birer ortadan kaldıracağız. Allah’ın izni ile sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldırıp, istediğimiz ve hayal ettiğimiz Süper Lig’e yükseleceğiz” şeklinde mevzuştu.

KAYNAK: İHA
FOTOĞRAF: İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı