Son Dakika

Ertuğrul Sağlam: Ange Plumain ve Veli Çetin pozitif

TFF 1. Lig’in iddialı takımlarından Samsunspor’da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi. Takımın son durumu ve ilerleyen süreç hakkında açıklamalarda bulunan Sağlam, önemli bilgiler verdi.

PLUMAİN VE VELİ’DEN KORONAVİRÜSÜ NEDENİYLE YARARLANAMAYACAĞIZ

2 futbolcuda daha korona virüs çıktığını ve yarın takım olarak bir test daha olacaklarını ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Geniş bir kadro oluştururken bu günleri düşünerek bunu yaptık. Yarın bir gün ‘koronadan dolayı 5-6 oyuncumuz olmaz, 2 de sakatımız olabilir, 1 tane de cezalımız olabilir, sıkıntı yaşamayalım’ diye geniş kadro oluşturduk. Sonucunda oyuncularımızın hepsine güveniyoruz. Cumartesi günü sahaya çıkıp İstanbulspor maçında ellerinden geleni yapacaklar. Şampiyonluk yolundaki yürüyüşümüz de kayıpsız olarak devam edecek. Yarın testimiz var ama Veli Çetin ve Ange Plumain’den korona virüsü sebebiyle İstanbulspor maçında yararlanamayacağız. Biz pandemi başladığında çok neşeleniyorduk. ‘Herkeste olay yaşanıyor, bizde hiç çıkilometreıyor’ diye. İş döndü bu sefer biz yaşamaya başladık fakat bu öyle lanet bir şey ki birine bulaşıyor, en yakınındakine bulaşmıyor. Oyuncuya bulaşıyor, eşine bulaşmıyor. Böyle lanet bir şey. Geçen hafta Ibrahimoviç virüse yakalanmıştı, bugün de Ronaldo yakalandı. Trump da virüse tutulıyor. Yani en fazla korunan ve çevreında kalkanı oluşturulmuş insanlar dahi tutulabiliyor. Biz yeniden de ihtiyatlarımızı uygulamaya devam ediyoruz. Önlemlerimizi alıyoruz. Bir yerden sonra da herhalde kendinizi çok fazla koruyamıyorsunuz. Yoksa Ronaldo’dan daha profesyonel bir oyuncu bana söyleyebilir misiniz? O yüzden bu eksantrik bir şey. İhtiyatlarımızı alıp, Allah’a, ‘bizi uzak yakala’ diye dua edeceğiz” dedi.

“SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ MUTLU SONA ULAŞIP BU TAKIMI SÜPER LİG’E ÇIKARACAĞIZ”

Sezon sonu şampiyon olmak için var güçleriyle çalışacaklarının sözünü veren Sağlam, şunları söyledi:

“Bizler Allah’a şükürler olsun buraya gönül verdik. Samsun ve Samsunspor bizim için çok önemli. Göreve kazançken ulusa ve taraftara söz verdik. Sırtımızda çok ağır bir mesullük var. Sorumluluğun şuurunda insanlar olarak çalışıyoruz. Bizim bir hayalimiz var. Hayalimiz; Samsunspor’u Süper Lig’e çıkarmak ve sonrasında Samsunspor’u hoşlananların yıllardır çektiği o acıları ortadan kaldırıp, takımlarıyla şeref dinleyen, gülerek futbol etrafında mevzuşağabeylen bir etraf oluşturabilmek. Bunun için çok çalışıyoruz. Başkanımız Yüksel Yıldırım çok heyecanlı ve istekli. Oyuncularımız, bizler ve taraftarlarımız da öyle. Kimse merak etmesin. Burada herkes canla başla çalışıyor. İnşallah yıl sonunda mutlu sona ulaşacağız. Bu takımı biz Süper Lig’e taşıyacağız. Zorlu bir yolumuz var. Öyle basit basit herkes, ‘emret git, sen şampiyon ol’ demeyecek. Önümüze maniler çıkacak, o yolda taşlar olacak. Bunları hep birlikte el birliği ile temizleyeceğiz, önümüzü açacağız ve yolumuza ilerleyeceğiz. Şuna inanıyorum ki; bu takım sakatlar iyileşince, koronadan arkasıık kendimizi kurtarınca çok daha iyi takım haline gelecek. Beraber oynama alışkanlığını edindiğimiz zaman, oyuncularımız birbirlerini daha iyi tanıdığı zaman 2 maç üst üste aynı 11 ile çıkabildiğimiz zaman inanıyorum ki bu çocuklar çok daha güzel işler yapacaklar ve çok daha fazla sevinç verecekler.”

SAKATLAR VE KORONAVİRÜSLÜ FUTBOLCULAR

Samsunspor’da daha önce de Nurullah Arslan, Caner Arıcı, Erkam Reşmen, Savicevic, Burak Çalık ve Gyasi virüse yakalanmıştı. Plumain ve Veli Çetin’in de ilave edilmesiyle bu sayı 8’e yükseldi. Samsunspor’da virüsü atlatan Savicevic’in buna rağmen hali hazırda hazır olmadığı, hastalığı ağır geçirdiği ve yeni bir hazırlık sürecine ihtiyacı olduğu öğrenildi. Nurullah Arslan, Caner Arıcı, Erkam Reşmen, Burak Çalık ve Gyasi’nin ise takımla çalıştığı, sakatlığı geçen Kkonutun Boli’nin bütün hazır olmadığı, sakatlığı olan diğer oyunculardan Gökhan Alsan ve Tomane’nin de İstanbulspor maçında oynayamayacağı belirtildi.

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı