GalatasaraySon Dakika

Ersun Yanal: Defansif oynadığımız bir maç oldu

Türk Telekom Stadı’nda yapılan maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına katılan Yanal, açıklamalarda bulundu.

Ligin 15. haftasında 6-0 kaybettikleri Atakaş Hatayspor maçını hatırlatan tecrübeli teknik adam, “Önümüze bakmalı ve hemen derlenerek işimizi daha iyi yapmalıydık. Burada iyi bir çözüm olmalıydı. Bugün yalnızca defansif oynadığımız bir maç oldu. Oyunun her iki tarafını da iyi oynamalıyız. Bunun için gelişmeliyiz ve her iki tarafı da iyi oynayan bir takım yapmalıyız” diye mevzuştu.

Kısa aralıklarla maçlara çıktıklarını aktaran Yanal, “Çarşamba-pazar oynamak, özellikle koronavirüsün neden olduğu etrafı da düşünürsek kolay değşehir. Her takımın çok geniş kadrosu yok. Her gün ‘Karşılaşacak mıyız?’ diye korktuğumuz koronavirüs belası sebebiyle oldukça gergin haftalar bizi bekliyor. İyi gelişmek ve değişmek en büyük amacımız. Galatasaray’a yolunda başarılar diliyorum. Onlarda da iyi bir kadro var ve iyi oynuyorlar. Bizim de daha iyi hücum yapabilmek adına geliştirmemiz gereken, organizasyonlarımız olacak. Bu haftadan itibaren daha disiplinli ve tasarıına sadık kalan bir takım olarak yolumuza devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ersun Yanal, Galatasaray karşılaşmasında defansif bir futbol sergiledikleri yönündeki görüş üzerine, “Bazı maçlar öğretmenlerın kariyerlerine geçer. Bunlar pozitif ve olumsuz olarak değerlendirilir. Geçen haftaki neticeyi bizim takım hak etmiyor. Bunun toparlanmasıyla alakalı kritik bir yerdeyiz. Bunu hak etmiyoruz. Bir an önce kendimize çekidüzen vermeliyiz. Son 2 haftada reyin tasarıına sadık kalmakta zorlandığımızı gördük. Bunu daha sağlam ve sağlıklı şekilde yapıp sonrasında da gelişerek gitmek gerekiyor. Önümüzde bir fırsat vardı. Bunu böyle değerlendirdik. Şimdi daha sağlam adımlarla, hücumu daha iyi yapabilecek bir takım olmak için çalışmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Sıkışan fikstüre değinen Yanal, “Belki hiç strateji idman yapmadan maça çıkacağız. Orada değişik gelişmeler olarak, onları yöneteceğiz. Türk futbolu güç bir dönemden geçiyor. Bunu oynamak ve yönetmek oldukça güç. Eğer ülkede bir yabancı varsa, yabancılık çekecek kişi varsa, hakemlerimizin yabancılığını giderip onları futbolun içine soksak daha iyi sonuçlar alırız. Onlarla ortak buluşmalar yaşamalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: Anadolu Ajansı
FOTOĞRAF: Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı