Son Dakika

Erol Bulut’tan Mesut Özil ve transfer açıklaması

Fenerbahçe Teknik Dolaysızörü Erol Bulut, Kasımpaşa’yı 1-0 mağlup ederek Türkiye Kupası’nda çeyrek finale yükseldikleri karşılaşmanın ardından mevzuştu.

Maçı değerlendiren Bulut, “İki takım da kontrollü başladı. Pozisyon vermemeye çalıştı iki takım. Süre azıcık geçince reyin açıldı. İkinci yarı daha da iyi oldu. Yeterince gol pozisyonları oldu. Biz birini iyi değerlendirdik duran toptan. Savunmaımızı iyi yaptık. 1-2 tane daha atabilirdik, değerlendiremedik. Rakip de yakaladı. İyi reyin, güzel reyin. Tur için mutluyuz.” dedi.

Son paslarda ve vuruşlarda daha iyi olmaları gerektiğini söyleyen teknik adam, “Biz her hafta üzerine koymaya çalışıyoruz. Savunma anlamında iyiye gidiyor. Hücum anlamında yeterince gol pozisyonuna giriyoruz. Son vuruşlar, son paslar bazen daha isabetli olmamız lazım. Her hafta üzerine koyduğumuz vaziyete bakınca sakat, hasta futbolcular oluyor, kart cezalıları oluyor. Hep rotasyona gitmek zorunda kalıyoruz. Büyük olasılıkla sezon sonuna kadar böyle devam edecek. 3-4 günde bir devam ediyoruz. Şu an oynanan oyundan hoşnudum. Daha iyisi de olabilir. Bunun üzerine sürekli çalışıyoruz. Önümüzde yeterince maç var. 5 zafer aldık ama yeterli değşehir. Devamını getirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“TAKIM YORULUYOR, BU DA NORMAL”

Takımın yorulduğunu belirten Erol Bulut, “Fiziksel gidişattan hoşnudum. Son maç 118 km, ondan önceki maç 117.5 kilometre koştuk. Arada 2-3 gün dinlenme vardı yalnızca. Fiziksel açıdan mesele yok ama takım yoruluyor. Bu çok bayağı.” diye mevzuştu.

“1-2 TRANSER YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Transfer ve Mesut Özil için de son vaziyet sorulunca Bulut, “1-2 transfer düşünüyoruz. Mümkünse yapmaya çalışıyoruz. Ekonomik vaziyet elverdiği sürece 1-2 transfere çalışıyoruz. Mesut Özil gelişmelerini hep beraber izleyeceğiz.” cevabını verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı