Son Dakika

Erol Bulut: Fenerbahçe’nin kapasitesi yüksek

Fenerbahçe teknik dolaysızörü Erol Bulut, Kasımpaşa karşısında aldıkları 3-0’lık zaferin ardından açıklamalarda bulundu.

“ÇOK FAZLA EKSİĞİMİZ VARDI”

Birçok eksiğe rağmen Kasımpaşa karşısında çok iyi bir performans sergilediklerini ifade eden Erol Bulut: “Eksiğimiz çok vardı. Hastalıklar vardı. İlk 11’i kurmakta zorlandık. Mevkisel olarak baktığımızda. Üzerinde çalıştık. Bu arayı iyi değerlendirmeye çalıştık. Maçı izlediğimizde iyi çalıştık, futbolcularımın tek tek hepsini tebrik ediyorum. Sadık solda rakibe hiç şans vermedi. Hem reyin kurmada, hem savunmada müthiş işler yaptı. Hafif sakatlığı olanları sahaya sürdük” dedi.

“OZAN VE GUSTAVO HARİKAYDI”

Ozan Tufan ve Luis Gustavo’ya ayrı bir parantez açan Erol Bulut, “1-2 günlük idmanla oynayan Lu s Gustavo ve Ozan 90 dakika oynayıp müthiş performans sergiledi. Sakatlıktan dönen Samatta ve Valencia iyi oynadı. Önemliydi bugün 3 puan almak ve üst tarafa yakın olabilmek, zorlamak. Önümüzde birkaç gün sonra önemli bir maçımız var. Oraya da en iyi şekilde hazırlanıp 3 puanla devam etmek istiyoruz” şeklinde mevzuştu.

KADRO TERCİHLERİ

Kasımpaşa karşısında sahaya sürdüğü kadro hakkında da mevzuşan ve oynattığı kadroyu azıcık da Alanyaspor maçını düşünerek kurduğunu ifade eden Erol Bulut, “Ben bir sonraki maçı hiçbir zaman düşünmüyorum. Benim için önemli olan sıradaki maç. Seçimlerimi buna göre yaptım. Yeni sakatlıktan çıkanlar, hastalığı geçmiş olan ve 1-2 gün idmanla oynayan oyuncular vardı. Şimdi Alanya maçı çok önemli. Ona göre takımı şekillendireceğiz” ifadelerini kullandı.

“BU TAKIMIN KAPASİTESİ VAR”

Şu ana kadar ligde daha fazla puan toplamaları gerektiğini ve puan temennisinin azıcık aşağısında kaldıklarını dile getiren Erol Bulut, “15. hafta 29 puan. Daha fazla olmasını isterdik. İstenmeyen sebeplerden dolayı… Oraya fazla girmek istemiyorum. Kendimize de bakmamız lazım. Yasaklanan en çok şutu olan takımız. Bu ne demek? Bazen seçimlerimiz yanlış olabiliyor. Bunları daha iyi değerlendirmemiz lazım. Orta, şut, pas bunları daha iyi kullanmamız lazım. Yüzde 15 daha doğru karar versek, daha farklı olurdu. Kolay değşehir. 18 yeni transfer var. Aralıklarla gelen futbolcular oldu. Ben her zaman söylüyorum. Mazeret aramıyorum. Bu bir gerçek. Daha iyiye gitmemiz gerekiyor. Bu kapasitemiz de var” şeklinde mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı