Son Dakika

Erman Toroğlu hakkında kabahat ilanı

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, avukatıyla geldiği İzmir Adliyesinde, Toroğlu hakkında suç ilanını içeren dilekçeyi verdi.

Daha sonra basın üyelerına açıklamalarda bulunan Bekle, insanı insan olarak gören bir anlayışın temsilcisi olarak her türlü ayrımcılığa ve bölücülüğe karşı olduklarını bildirdi.

Roman vatandaşları kötü gösteren ifadeleri sebebiyle Erman Toroğlu’nu kınadıklarını aktaran Bekle, şunları kaydoldu:

“Erman Toroğlu ve onun gibi karanlık dünyalarda dolaşan akıllara şunu hatırlatmakta fayda görüyorum; Romanlardan hiçbir zaman adi çıkmamıştır. 15 Temmuz gecesinde birileri darbeye alkış meblağken Romanlar alanlara koşmuş, vücudunu bu vatana siper etmiştir. Roman cemiyeti bu ulusun asli unsurudur. Binlerce yıllık devlet geçmişimizde vatanına, ulusuna, bayrağına, ezanına sahip çıkilometreış bu vatanın ve ay yıldızlı al bayrağının uğruna canlar vermiş ve şanlı bayrağın altında iftiharla yaşamıştır. Bizler nasıl ki negatif bir şeyi anlatırken ‘Erman Toroğlu gibi davranma’ diyerek bir kişiyi veya zümreyi aşağılayarak işaret etmiyorsak, Erman Toroğlu da kendinden olmayanı işaret ederek aşağılayamaz.”

AK Parti’nin ayrımcılıkla mücadele mevzusunda birçok adım attığını anlatan Bekle, bu mevzuda mücadeleyi sürdüreceklerini ifade etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı